GrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Nowy plac zabaw w Twardosławicach oraz Zaborowiu

Zakończył się montaż urządzeń na placach zabaw w Zaborowiu i Twardosławicach. Jeśli tylko warunki pogodowe i sanitarne pozwolą to najmłodsi mieszkańcy tych miejscowości będą mogli skorzystać z nowych placów zabaw.

O ich powstaniu zdecydowali mieszkańcy, podczas zebrań sołeckich, bowiem to oni wiedzieli najlepiej, na co chcieliby przeznaczyć określoną pulę pieniędzy. – Dziś mieszkańcy widzą rezultaty swoich decyzji w postaci zrealizowanych inwestycji, które zgodnie z oczekiwaniami, służą lokalnej społeczności. Koszt wykonania projektów, zakupu materiałów i urządzeń oraz ich montażu wyniósł w: Twardosławicach 26.400 zł, zaś w Zaborowie 26.390 zł. Dużym wsparciem przy ich realizacji było dofinansowanie, które samorząd Gminy Grabica pozyskał z budżetu Województwa Łódzkiego łącznie w kwocie 20.000 zł na oba te zadania – referuje wójt Krzysztof Kuliński.

Rekreacyjne bazy zostały ulokowane tam, gdzie do tej pory przestrzeni do aktywnego odpoczynku brakowało. Od tej chwili dzieci będą mogły miło i bezpiecznie spędzić czas korzystając z różnych atrakcji (karuzeli, huśtawek czy zestawów do zabaw). W otoczeniu nowo powstałych miejsc znalazły się również ławki, kosze na śmieci i oczywiście regulaminy korzystania.

To ważne inwestycje, nie tylko z uwagi na estetyczne zagospodarowanie terenu, ale przede wszystkim stwarzania bezpiecznych i funkcjonalnych przestrzeni. – W gminie Grabica stawia się na takie rozwiązania, które zmobilizują zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych do aktywności na świeżym powietrzu, bo wiadomo, że ruch to zdrowie! – dodaje wójt.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!