GminyŁęki SzlacheckieWażne wiadomościWydarzenia

Dyniowy tydzień w Łękach Szlacheckich – ZDJĘCIA

W roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich odbyło się nietypowe święto – Tydzień Dyni. Było radośnie, słodko, kolorowo, a przede wszystkim – pysznie!

Podczas „Tygodnia dyni” każda klasa – począwszy od Punktu Przedszkolnego a zakończywszy na klasie VIII – przygotowała poczęstunek. Podstawowym składnikiem wszystkich przekąsek, deserków, soków, ciast i innych smakołyków, które znalazły się na stanowiskach degustacyjnych, była dynia.

– Dodatkowo uczniowie na zajęciach z wychowawcami rozmawiali o wszechstronnym wykorzystaniu dyni w kuchni oraz zapoznali się z jej odżywczymi właściwościami. Wykorzystując i promując tak znakomite wartości odżywcze dyni, nasi uczniowie przygotowali pyszne smakołyki z dyni. Na przerwach każdy mógł się poczęstować wybraną przekąską i zapoznać się z jej przepisami. Wszystkie smakołyki rozeszły się w ekspresowym tempie, co świadczy o powodzeniu akcji – mówią organizatorzy „Tygodnia Dyni”.

Koordynatorami tego przedsięwzięcia była pani Joanna Błaszczyk oraz wszyscy wychowawcy klas. – Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc, przygotowanie wspaniałych dyniowych wypieków, deserków, przetworów i soczków oraz dekoracji na kiermasz słodkości. Kolejne kulinarne akcje przed nami! Zapraszamy do udziału i czekamy z niecierpliwością – dodają.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!