reklama
Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Dodatkowe 115 tysięcy na patrole ponadnormatywne

Kolejny rok z rzędu w Piotrkowie Trybunalskim będziemy mieć patrole ponadnormatywne funkcjonariuszy policji. To efekt porozumienia, jakie w piątek (28.12) podpisano pomiędzy magistratem a piotrkowską Komendą Miejską Policji. Uchwałę o przekazaniu pieniędzy podjęli radni podczas grudniowej sesji. Na ten cel w przyszłorocznym budżecie miasta zabezpieczono 115 tysięcy złotych.

W ramach porozumienia, już od stycznia na piotrkowskich ulicach pojawiać się będą dodatkowe dwuosobowe patrole piesze oraz rowerowe. – Jest to wsparcie nie do przecenienia – podkreślał po przekazaniu dokumentów mł. insp. Krzysztof Mikułowski, Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim. – Pieniądze pozwolą nam na wygenerowanie dodatkowych służb. Będą one kierowane w miejsca, w których zauważalne są zagrożenia, potrzeby, tam gdzie policjanci powinni być bardziej widoczni – przybliżał zasady funkcjonowania porozumienia komendant Mikułowski i dodał, że patrole będą wyliczane w zależności od sezonu i potrzeb, także nie będzie ich po równo w każdym miesiącu. – Jak pokazuje doświadczenie, zapewne najwięcej będzie ich w okresie letnim, w okresie świąt i długich weekendów. Ale wszystko będzie dostosowywane do potrzeb zgłaszanych przez prezydenta i radnych.

Jak zaznaczał zastępca prezydenta Andrzej Kacperek, istotą porozumienia jest to, że patrole będą prowadzić wyłącznie funkcjonariusze prewencji. – W ten sposób możemy zapobiegać, aby podczas imprez organizowanych przez miasto, nie dochodziło do naruszenia porządku. Warto równocześnie podkreślić, że na bieżąco analizujemy stan bezpieczeństwa i porządku na terenie Piotrkowa. Dlatego też w sytuacjach czy w miejscach, gdzie zachodzi potrzeba zwiększenia obecności funkcjonariuszy, kierujemy tam patrole ponadnormatywne – podsumował zastępca prezydenta.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bezimienny
Bezimienny
29 grudnia, 2018 08:18

Co to znaczy wygenerowanie dodatkowych służb? Przyjmia do pracy więcej ludzi czy trzeba płacić policji żeby wychodziła na patrole ?

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!