Piotrków TrybunalskiUncategorizedWydarzenia

Dlaczego nie działa waga na rondzie? – odpowiedź magistratu

O tym, że od otwarcia skrzyżowania (ponad 8 miesięcy temu) nie działa waga na rondzie sulejowskim pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, że od czerwca zeszłego roku nie udało się uruchomić urządzenia i przekazać go dla ITD, tak by inspektorzy mogli sprawdzać czy ciężarówki przejeżdżające przez miasto nie są przeładowane, a co za tym idzie, nie niszczą piotrkowskich dróg.

Dlaczego do tej pory nie działa waga? Okazuje się, że waga, a raczej jej dokumentacja, wpadły w urzędniczą machinę wniosków i pozwoleń. Jarosław Bąkowicz z biura prasowego magistratu, w nadesłanym do naszej redakcji mailu pisze: „Odbiór końcowy był w czerwcu 2017 roku, potem 3 miesiące trwała kontrola projektu z CUPT Warszawa (Centrum Unijnych Projektów Transportowych – przyp. red.). Waga i całe rondo zostało zgłoszone do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w październiku 2017 r., a w listopadzie wpłynęło pismo Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o braku sprzeciwu do użytkowania wybudowanej infrastruktury drogowej. Dopiero w listopadzie ubiegłego roku mogliśmy przekazać kompletną dokumentację odbiorową do Zarządu Dróg. ZDIUM przygotował umowę użyczenia i jest ona w podpisie w ITD Łódź. Myślę, że lada moment ruszy ważenie samochodów ciężarowych na wadze przy rondzie sulejowskim. Koszt wagi z najazdami, bramkami i szafką pomiarową – 114.966,07 zł brutto” – poinformował rzecznik prezydenta.

Sprawie zapewne nadal będziemy się bacznie przyglądać.

Zobacz rondo Sulejowskie z lotu ptaka.


 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mesp
Mesp
14 lutego, 2018 10:07

Jeśli „jest ona w podpisie” trwa kilka miesięcy to czy nie jest to podstawą do postawienia jakiś zarzutów? Po to płacimy podatki żeby urzędy pracowały sprawnie.

Anna
Anna
14 lutego, 2018 10:14

Waga iście aptekarska

no name
no name
14 lutego, 2018 11:26

Bardzo ładne zdjęcie – szkoda że nie podaliście autora, ale młody portal może nie znać obowiązujących zasad w prawie prasowym. Trzeba się douczyć, żeby później wsi nie było..

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!