Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Dla kogo taki podjazd?

„To musi być wyjątkowo sprawny niepełnosprawny, żeby mógł skorzystać z tego podjazdu…” – tak zaczyna swój list nasz czytelnik. Pan Mateusz prosi o interwencję i zwraca uwagę, że podjazd dla niepełnosprawnych przy bloku numer 9. na Armii Krajowej w Piotrkowie, to „prawdziwy tor przeszkód”. Oczywiście podnosimy rękawicę.

Z założenia mają usprawnić przejazd niepełnosprawnym i rodzicom z dziecięcymi wózkami. W praktyce, ten obiekt osobę niepełnosprawną może narazić na jeszcze większą utratę zdrowia, a matkę z dzieckiem, na morderczą wspinaczkę. Z podjazdu przy bloku nr 9. na Armii Krajowej, nie są w stanie skorzystać osoby poruszające się na wózku. Zbyt stromy zjazd może spowodować wypadek. Nawet nie chcemy myśleć jak ten podjazd wygląda zimą, kiedy na chodnikach zalega lód i śnieg. Na miejsce zaprosiliśmy pana Piotra. Mężczyzna od kilku lat nie ma nóg i porusza się na wózku. W codziennych czynnościach pomaga mu żona – Monika Sobańska.

– Ten podjazd w ogóle nie nadaje się do użytku. Jest zbyt stromy. Nie ma miejsca na swobodne manewrowanie wózkiem. Jest po prostu niebezpieczny – mówi małżeństwo.

 

Skontaktowaliśmy się z zarządca terenu, czyli Piotrkowską Spółdzielnią Mieszkaniową. PSM poprosiła o kilka dni na przygotowanie stanowiska w tej sprawie. Cierpliwie czekamy.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
18 kwietnia, 2018 16:56

Wybitny inżynier to projektował

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!