Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Dariusz Joński będzie pracował dla piotrkowskiego starostwa

Dariusz Joński, poseł na sejm VII kadencji, były wiceprezydent Łodzi, wieloletni dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, został mianowany pełnomocnikiem starostwa do przeprowadzenia projektu „Nowoczesne kształcenie zawodowe”.

Na czwartkowym (07.06) posiedzeniu Zarządu Powiatu Piotrkowskiego omawiane były przygotowania warunków do przystosowania się od 1 stycznia 2019 r. do nowych zasad finansowania szkół przez Ministerstwo Edukacji, opartych w szczególności na kosztach kształcenia w zawodzie oraz efektywności kształcenia, którego podstawą funkcjonowania szkół powinna być bliska współpraca z pracodawcami.

Warto przypomnieć, że w ramach finansowania kształcenia zawodowego powiat utracił blisko 3 mln zł subwencji oświatowej (przy tej tej samej liczbie uczniów, co w roku ubiegłym). Wymusza to wprowadzenie nowych rozwiązań dla działań mających na celu integrację służb zatrudnienia na rzecz kształcenia zawodowego przy udziale pracodawców, wchodzenia młodych na rynek pracy i wsparcia dla bezrobotnych. Dlatego Zarząd Powiatu podjął decyzję o wdrożeniu wspomnianego projektu, który jest odpowiedzią na wyzwania stawiane przez ministerstwo dla rozwiązań systemowych.

Zarząd Powiatu Piotrkowskiego podjął również decyzję o powołaniu pełnomocnika do spraw rynku pracy w zakresie tworzenia warunków dla nowoczesnego kształcenia zawodowego wynikającego z reformy systemu edukacji. Zadaniem pełnomocnika będzie wdrożenie rozwiązań wymaganych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – „Nowoczesne kształcenie zawodowe” w powiecie piotrkowskim.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!