Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

D.Tusk w Piotrkowie: Odsunięcie PiS i Kaczyńskiego od władzy, to najbardziej pozytywny program jaki można sobie wyobrazić

Donald Tusk – szef Platformy Obywatelskiej spotkał się w Piotrkowie z lokalnymi działaczami PO. Towarzyszyli mu kandydaci KO do parlamentu. Byli między innymi Bogusław Wołoszański, Małgorzata Pingot, Marlena Wężyk-Głowacka czy Juliusz Wiernicki i kandydat Paktu Senackiego – Marek Mazur.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się do bieżących wydarzeń politycznych z kraju ale także do wydarzeń lokalnych. Donald Tusk mówił między innymi o nielegalnym składowisku odpadów w powiecie bełchatowskim. – Mówię o tym bez słowa przesady. PiS zrobił z państwa polskiego śmietnik Europy. To są setki tysięcy ton odpadów, także tych niebezpiecznych, które przez lata sprowadzano do Polski. Ktoś zarabiał na tym duże pieniądze – mówił polityk Platformy.

Przewodniczący PO przypomniał także o tym, że łamane są w Polsce prawa kobiet. – Zobaczcie, że wasze liderki, niezależnie czym się zajmują zawodowo, mówią w sposób automatyczny właśnie o prawach kobiet. Wiecie dlaczego to jest takie ważne? Przecież to nie jest temat tylko piotrkowski, ale ważny w każdym miejscu. W Piotrkowie, Bełchatowie, Radomsku, wszędzie spotkamy kobiety, dziewczyny, uczennice, emerytki, i każda ma to poczucie, że coś bardzo nie gra – mówił Tusk. – Przed kamerami stają jacyś faceci o poglądach prawicowych, ultra prawicowych, parlamentarzyści albo przyszli nie daj Bóg parlamentarzyści, i mówią: kobieta to jest część dobytku, warto wrócić do tradycji, tak by można było bić kobiety, bo komu to przeszkadzało? Tacy ludzie idą po władzę. Takich ludzie znajdziecie w okolicach PISu i Konfederacji – dodał polityk.

Lider największej partii opozycyjnej mówił także o zamachu na polską praworządność. – Jeśli ktoś zdobywa władzę, a następnie rzuca się w całej siły na niezależne sądy i niezależne media, to znaczy że chce kraść. Nie chce za to odpowiadać przed prawem, i nie chce żeby ludzie o tym wiedzieli, dlatego potrzebne są sądy, prokuratura i media. Na końcu jest zawsze kradzież, na końcu jest zawsze pazerność, niepohamowana chciwość, na tym polega ten negatywny fenomen PiS-u. Nie miejcie wątpliwości, tu nie chodzi o jakieś ideologiczne spory, o to czy prawica czy lewica, czy centrum. Jest kilka pytań, na które wy też tu odpowiadacie w Piotrkowie, i w całym województwie łódzkim, to są pytania czarno-białe 0-1: czy chcemy żyć w Polsce uczciwej czy złodziejskiej? Czy chcemy żyć w Polsce, gdzie rządzi prawda czy gdzie rządzi kłamstwo? Czy chcemy żyć w Polsce czystej czy zatrutej i zaśmieconej? Czy chcemy żyć w Polsce bezpiecznej, czy narażonej na niekompetencje tych, którzy sprawują nadzór nad wojskiem i dyplomacją? – dopytywał Donald Tusk.

Z pełnym przekonaniem, tak z serca, powiem wam: odsunięcie PISu i Kaczyńskiego od władzy, to jest najbardziej pozytywny program jaki można sobie wyobrazić. Polska bez Kaczyńskiego, to jest Polska bez kłamstwa, bez pogardy, bez przemocy, bez nienawiści, bez ksenofobii, bez wszechobecnej korupcji, bez kolesiostwa, bez niekompetencji urzędniczej. Czy można sobie wybrać bardziej pozytywną agendę? – powiedział w Piotrkowie szef PO.

3.7 9 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!