Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Czy Piotrków zawierzony będzie Niepokalanemu Sercu Maryi? Decyzja radnych w środę

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta, oprócz uchwał związanych z bieżącym funkcjonowaniem miasta, radni podejmować będą decyzję w sprawie zawierzeniu Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Taki projekt uchwały złożył Marian Błaszczyński, przewodniczący Rady Miasta.

W uzasadnieniu uchwały czytamy:  „Prezydent miasta oraz Rada Miasta świadomi bogactwa duchowego i kultu maryjnego, który przez wieki był obecny w Piotrkowie Trybunalskim pragną w sposób szczególny związać miasto z Najświętszą Maryją Panną, Królową Polski. Wsłuchując się w głos ruchów i wspólnot katolickich działających na terenie naszego miasta, chcemy zawierzyć wszystkie sprawy Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny”.

– To nie jest mój projekt. Jest grupa inicjatywna, która wystąpiła z tym projektem, i nie może tak być, że ktoś składa projekt, a my nie poddamy go pod głosowanie. Jeżeli popatrzymy na niektóre miasta w Polsce, które już tego dokonały, (…) rozwój tych miast ruszył zdecydowanie szybciej. To jest rzecz którą można sprawdzić w internecie – mówił na antenie Strefy FM Marian Błaszczyński, przewodniczący Rady Miasta.

„Za” zagłosuje Marian Błaszczyński, a jak zagłosuje Jan Dziemdziora z klubu radnych „Dla Piotrkowa” ? – Po przestudiowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, a zwłaszcza artykułu 53. będę głosował przeciw. W tej sprawie spotka się także nasz klub by przedyskutować tę sprawę.

Niektórzy duchowni, z którymi rozmawialiśmy na ten temat, przypominają, że Piotrków Trybunalski od setek lat ściśle związany jest z Matką Boską Piotrkowską z klasztoru bernardyńskiego, oraz Matką Boską Trybunalską, której cudowny wizerunek znajduje się w kościele ojców Jezuitów.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
leon
leon
26 listopada, 2018 10:15

mamy 21 wiek ludzie dokąd my zmierzamy znów do średniowiecza?masakra gdzie ja mieszkam już wiem jak zagłosuje za 5 lat

kiki
kiki
26 listopada, 2018 10:54

A co na to Matka Boska Śnieżna?

psem
psem
26 listopada, 2018 11:00

napiszcie, że to fake… . Zresztą w Wolborzu przed rozpoczęciem sesji… modlitwa

Anonimowo
Anonimowo
26 listopada, 2018 20:51

Tam, gdzie do polityki mieszany jest Pan Bóg, wtedy ON znika.

Anonimowo
Anonimowo
26 listopada, 2018 21:36

Przesada urząd miasta to nie kościół

Kasia
Kasia
27 listopada, 2018 09:04

Żart?

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x