Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Miasto zawierzone Sercu Maryi – video

Uroczystości zawierzenia Piotrkowa Trybunalskiego Niepokalanemu Sercu Maryi odbyły się w sobotę w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Świątynia była wypełniona po brzegi, zabrakło jednak wielu radnych, którzy głosowali „za” przyjęciem stanowiska w tej sprawie.

Aktu zawierzenia dokonał prezydent miasta Krzysztof Chojniak.

Jako prezydent miasta Piotrkowa Trybunalskiego klękam przed Bogiem i Tobą, Maryjo, w obecności wszystkich Aniołów i Świętych, Męczenników i Patronów Polski oraz wszystkich tutaj zebranych, aby zawierzyć Twojemu Niepokalanemu Sercu miasto Piotrków Trybunalski, jego władze samorządowe, wszystkich przedstawicieli władzy byłej, obecnej i przyszłej, a przede wszystkim mieszkańców naszego grodu. Twojemu Niepokalanemu Sercu, Maryjo, zawierzam całego siebie, wszystkich mieszkańców naszego miasta, rodziny, młodzież, dzieci, w tym poczęte i nienarodzone, ludzi starszych, chorych i cierpiących, ich myśli, wole i plany, dobra duchowe i doczesne, przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, wraz ze śmiercią cielesna oraz całą wieczność.

Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam rozwój naszego miasta, wszystkie plany, finanse, inwestycje w mieście, instytucje, zakłady pracy, stowarzyszenia i organizacje w Piotrkowie Trybunalskim (…).

Sobotnia uroczystość to efekt decyzji, jaką podczas ostatniej sesji podjęli miejscy radni. Msza święta rozpoczęła się od poświęcenia ornatu przygotowanego specjalnie na okazję zawierzenia Piotrkowa. Na szacie liturgicznej widnieje wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Od dziś ornat będzie używany w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x