Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Jest wniosek o odwołanie M.Błaszczyńskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta

Do Biura Rady Miasta wpłynął w środę wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Mariana Błaszczyńskiego. Podpisało się pod nim sześcioro radnych.

Wniosek, to pokłosie zachowań przewodniczącego podczas koncertu pieśni patriotycznych, który odbył się 10 listopada w Centrum Idei ku Demokracji. Marian Błaszczyński zachowywał się wtedy jakby był nietrzeźwy. Siedząc w pierwszym rzędzie spał podczas koncertu, kiedy wychodził z sali nie mógł złapać równowagi, a na koniec rozsyłał całusy i wymamrotał do nagrywających go dziennikarzy, że „to co robią, jest cudowne…”. O sprawie jako pierwsi napisali reporterzy „Dziennika Łódzkiego”.

W związku z tym, w środę (20.11) do Biura Rady Miasta wpłynął wniosek sześciorga radnych o odwołanie Przewodniczącego. Podpisali się pod nim: Łukasz Janik, Piotr Gajda, Sergiusz Stachaczyk i Andrzej Piekarski radni klubu PiS, a także Marlena Wężyk-Głowacka (Koalicja Obywatelska, PO) i Jan Dziemdziora (Radni dla Piotrkowa).

W uzasadnieniu do wniosku czytamy:

Przewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Pan Marian Błaszczyński dopuścił się niegodnego zachowania podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W wyniku swoich zachowań Pan Marian Błaszczyński ośmieszył swoją osobę, stracił wiarygodność i predyspozycje do pełnienia zaszczytnej funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Dodatkowo w wyniku publikacji medialnych, przyczynił się do deprecjacji wizerunku Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty przemawiające za utratą zaufania do radnego Mariana Błaszczyńskiego, My niżej podpisani, wnioskujemy o odwołanie go z funkcji Przewodniczącego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i zwracamy się do pozostałych radnych o poparcie w głosowaniu tego wniosku.

Co teraz z wnioskiem grupy radnych zrobi przewodniczący Rady Miasta? Musi wprowadzić wniosek na najbliższą sesję (27.11) bowiem przepisy mówią, że projekt uchwały złożony na 7 dni przed posiedzeniem, przewodniczący musi umieścić w porządku obrad.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
20 listopada, 2019 20:33

Gdyby pan Błaszczyński,wiedział co to takiego honor!!!! Już dawno sam by odszedł, tymczasem ten pan jest tylko marnym małym smarkaczem który potrzebuje aby go wysłać do przeczkola po nauki zachowania, A jaki to wstyd dla jego rodziny.

Anna
Anna
27 listopada, 2019 12:27

wstyd a jakie poparcie i wsparcie kółka wzajemnej adoracji Chojniaka i reszty

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!