Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Chcą refundowania metody in-vitro z budżetu miasta

200 tysięcy złotych miałby kosztować program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in-vitro, którego wprowadzenia w Piotrkowie chcą radni PO Marlena Wężyk-Głowacka oraz Konrad Czyżyński. Projekt w tej sprawie trafił już do magistratu.

Projekt „Miasto dla rodziców” zakłada pomoc z budżetu miasta dla około 50 par, poprzez współfinansowanie procedury in-vitro. Każda z par która dostanie się do programu, otrzymałaby dofinansowanie do zabiegu do 5000 złotych, a także procedury adopcji zarodka do kwoty 2500 złotych. Program jest kierowany do mieszkanek Piotrkowa Trybunalskiego od 20 do 45 roku życia.

Zakładamy, że miasto w swoim budżecie znajdzie na ten cel zaledwie 200 tysięcy złotych. To nie jest duża suma w porównaniu do budowy ścieżki rowerowej o długości 260 metrów za 320 tysięcy złotych, czy tak zwanej „drogi dla bobrów” na Słoneczku, za 15 milionów. Ponadto, cały czas słyszymy, że budżet miasta jest w dobrej kondycji, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem tej sumy, zwłaszcza, że chodzi o zdrowie naszych mieszkanek – mówi radna Marlena Wężyk-Głowacka.

– Jako radni zwracamy się z prośbą do prezydenta oraz innych radnych, o poparcie tego projektu i rozpoczęcie stosownych prac legislacyjnych. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli cieszyć się programem, który będzie wspierał piotrkowskie rodziny – dodał Konrad Czyżyński.

Radni podkreślają, że jeśli wróci finansowanie programu in-vitro z budżetu państwa, program ten zostanie w Piotrkowie zawieszony.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!