Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Bracia Danielakowie ze srebrem w Słowenii

Życiowy sukces osiągnęli bracia Mateusz i Maksymilian Danielakowie, którzy w zakończonym dziś w Mariborze, Yonex Slovenia Future Series zdobyli srebrny medal w grze deblowej! W finale ulegli reprezentantom Danii, Rasmusowi Espersenowi i Kristianowi Kræmerowi, 7:21, 15:21.

To pierwszy medal naszych zawodników w międzynarodowym turnieju elity. – Oczywiście jesteśmy niezwykle szczęśliwi, mamy jednak do tego sukcesu spory dystans. Nie czarujmy się, jesteśmy z bratem przede wszystkim singlistami potrafiącymi grać debla. Z racji tego, że mieszkamy odpowiednio w Warszawie i w Białymstoku, trudno mówić o wspólnym deblowym treningu. A jednak zagraliśmy bardzo dobre zawody, choćby popisowy i wręcz szalony mecz w ćwierćfinale oraz naprawdę dobry – mimo wyniku – mecz w finale. Pomogła też spora doza szczęścia w turniejowej drabince” – mówił Mateusz Danielak.

– To dla mnie coś niewiarygodnego! Zaledwie miesiąc temu skończyłem osiemnaście lat i oto zagrałem finał seniorskiego turnieju daleko od Polski. Międzynarodowy wicemistrz Słowenii? Fajnie to brzmi! Ten występ da nam ponadto spory awans w światowym rankingu deblistów, w którym aktualnie jesteśmy na 222 miejscu. Dodatkowo cieszę się, że razem z Mateuszem znaleźliśmy się wśród 16 najlepszych singlistów turnieju a ja po drodze zostawiłem w pokonanym polu dwóch reprezentantów Francji, Duńczyka i Hindusa – Mówi Maksymilian- młodszy z braci Danielaków.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: