Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Mateusz Danielak triumfuje w Benàtky Masters w Czechach

Mocnym akcentem zakończył się 2023 rok dla Mateusza Danielaka. Brązowy medalista Bulgarian International Championship wygrał pokazowy turniej Benàtky Masters w Czechach. Ten prestiżowy turniej organizowany jest od 7 lat w okresie świąteczno-noworocznym przez prezesa Czeskiego Związku Badmintona, wcześniej znakomitego badmintonistę, Petra Martineca, który zaprasza co roku kilku europejskich (i nie tylko) badmintonistów do rywalizacji o cenne trofeum.

W tym roku o puchar walczyło trzech zawodników: zgodnie z tradycją, aktualny mistrz Czech, Jiří Král, druga rakieta Ukrainy – Vyacheslav Yakovlev (obaj, już w lutym 2024 roku, zagrają w Łodzi, reprezentując swoje kraje na Drużynowych Mistrzostwach Europy) oraz nasz reprezentant Polski, Mateusz Danielak.

W pierwszym spotkaniu, po bardzo dobrej grze, Danielak pokonał Krála 21:19, 21:14 i wobec zwycięstwa tego ostatniego w meczu z Yakovlevem (2:0) piotrkowianinowi wystarczał jeden wygrany set z reprezentantem Ukrainy, aby zgarnąć główne trofeum. I tak się stało. Danielak wygrał go 22:20 i potem, mimo pewnego rozprężenia (drugi set padł łupem rywala 21:18), zwyciężył w trzecim secie ze świetnie dysponowanym Yakovlevem, 21:15. Tym samym nasz zawodnik dołączył do zacnego grona zwycięzców Benàtky Masters, które w tej chwili wygląda tak: Christian Lind Thomsen (Dania, 2017), Adam Mendrek (Czechy, 2018), Luka Wraber (Austria, 2019), Ondřej Král (Czechy, 2020), Mads Christophersen (Dania, 2021), Jan Louda (Czechy, 2022), Mateusz Danielak (Polska, 2023).

Podczas świetnie zorganizowanej imprezy odbyła się między innymi loteria, podczas której można było wygrać koszulki zawodników, i wywiady z uczestnikami a wszystkiemu przyglądała się licznie zgromadzona publiczność. Poniżej prezentujemy wybór zdjęć dokumentujących te wydarzenia, w tym kilka ujęć z meczu z Jiřím Králem.