GminyWażne wiadomościWydarzenia

Bezpłatne badania urologiczne dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego

Akcja profilaktyczna „Wczesne wykrycie ratuje życie” zorganizowana zostanie w ramach Europejskiego Tygodnia Urologicznego. W jej ramach mężczyźni powyżej 55 roku życia z terenu powiatu piotrkowskiego będą mogli bezpłatnie oraz bez skierowania wykonać badanie PSA, moczu, czy kreatyniny oraz skorzystać z porady lekarza urologa.

Pomysłodawcą akcji jest specjalista urologii dr Mateusz Jobczyk, który wraz z zespołem specjalistów zapewni obsługę medyczną wydarzenia. Badania zaś będą wykonywane przez laboratorium Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Tryb., które wraz z piotrkowskim Instytutem Zdrowia Medicall jest partnerem wydarzenia.

Akcja zostanie przeprowadzona od 27 września do 5 października 2021 r. w wyznaczonych przychodniach powiatowych na terenie Gorzkowic, Grabicy, Moszczenicy, Wolborza oraz w Piotrkowie Tryb. w Instytucie Zdrowia Medicall.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji muszą zapisać się na wizytę pod numerem telefonu 44 732 88 45 do dnia 22 września, gdyż jak podkreśla organizator, ilość miejsc jest ograniczona.

Patronat nad akcją objął starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, a badania sfinansowane zostaną z budżetu Powiatu Piotrkowskiego.

Materiał graficzny: Powiat Piotrkowski.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!