Fot. Daniel Siwak/komunikacjazbiorowa.pl

Będzie rower miejski?

Views: 442
W Piotrkowie Trybunalskim w tym roku wprowadzony zostanie pilotażowy program „Rower miejski”. Do dyspozycji mieszkańców będą 32 jednoślady – podaje magistrat.
Rower miejski jest swoistą wypożyczalnią rowerów ze stacjami zlokalizowanymi w różnych częściach miasta. W Piotrkowie zaplanowano cztery takie stacje:
– w okolicy galerii Focus Mall,
– koło pływalni przy ul. Belzackiej,
– przy dworcu PKP na ul. POW,
– na kąpielisku miejskim „Słoneczko”.- W każdej stacji znajdzie się po 8 rowerów. Mieszkańcy będą mieli możliwość wypożyczenia jednośladu w jednej ze stacji i pozostawienia go w innym punkcie – opowiada Agata Wypych z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który przygotowuje się do wyłonienia wykonawcy usługi. – Przygotowujemy zapytania ofertowe, żeby potencjalni oferenci wypowiedzieli się co do kosztów i warunków wykonania usługi – dodaje Agata Wypych zaznaczając, że z roweru miejskiego będzie można korzystać w okresie letnim i jesiennym. – Miesiące, w których rower miejski będzie funkcjonować, poznamy po analizie przygotowanych ofert.

Nie ma jeszcze także ostatecznej decyzji co do kosztów korzystania z rowerów. Według wstępnej propozycji, pierwsze dwadzieścia minut ma być darmowe. Za godzinę zapłacimy złotówkę, za dwie 2 zł, za trzy 3 zł, a za cztery i więcej 4 zł. Rower miejski będzie funkcjonował w naszym mieście pilotażowo. Po sezonie przeprowadzona zostanie analiza i podjęta decyzja w sprawie kontynuowania projektu w kolejnych latach.

Komentarzy: 5

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Jak zwykle Piotrków tylko na zachód od torów :/ we wschodniej części miasta Dworzec ok ale Słoneczko to chory pomysł kto chce dojedzie własnym rowerem , o Starym mieście nie pomyślano 🙁