Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będzie rower miejski?

W Piotrkowie Trybunalskim w tym roku wprowadzony zostanie pilotażowy program „Rower miejski”. Do dyspozycji mieszkańców będą 32 jednoślady – podaje magistrat.
Rower miejski jest swoistą wypożyczalnią rowerów ze stacjami zlokalizowanymi w różnych częściach miasta. W Piotrkowie zaplanowano cztery takie stacje:
– w okolicy galerii Focus Mall,
– koło pływalni przy ul. Belzackiej,
– przy dworcu PKP na ul. POW,
– na kąpielisku miejskim „Słoneczko”.- W każdej stacji znajdzie się po 8 rowerów. Mieszkańcy będą mieli możliwość wypożyczenia jednośladu w jednej ze stacji i pozostawienia go w innym punkcie – opowiada Agata Wypych z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który przygotowuje się do wyłonienia wykonawcy usługi. – Przygotowujemy zapytania ofertowe, żeby potencjalni oferenci wypowiedzieli się co do kosztów i warunków wykonania usługi – dodaje Agata Wypych zaznaczając, że z roweru miejskiego będzie można korzystać w okresie letnim i jesiennym. – Miesiące, w których rower miejski będzie funkcjonować, poznamy po analizie przygotowanych ofert.

Nie ma jeszcze także ostatecznej decyzji co do kosztów korzystania z rowerów. Według wstępnej propozycji, pierwsze dwadzieścia minut ma być darmowe. Za godzinę zapłacimy złotówkę, za dwie 2 zł, za trzy 3 zł, a za cztery i więcej 4 zł. Rower miejski będzie funkcjonował w naszym mieście pilotażowo. Po sezonie przeprowadzona zostanie analiza i podjęta decyzja w sprawie kontynuowania projektu w kolejnych latach.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Baryłka
Baryłka
20 marca, 2018 10:15

Sam pomysł zarąbiaszczy, podpisuje się oboma kołami 😉 ale stacja na Słoneczku ? to akurat idiotyczny pomysł

BOLKO
BOLKO
20 marca, 2018 10:58

Jak zwykle Piotrków tylko na zachód od torów :/ we wschodniej części miasta Dworzec ok ale Słoneczko to chory pomysł kto chce dojedzie własnym rowerem , o Starym mieście nie pomyślano 🙁

Psem
Psem
Reply to  BOLKO
20 marca, 2018 14:51

na starym mieście są już dziuple z rowerami 😉

Psem
Psem
20 marca, 2018 14:43

wreszcie powiało Europą

Ewelina
Ewelina
20 marca, 2018 19:38

Wybory się zbliżają i prezydent portkami trzęsie

Polecamy

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!