Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będzie kładka nad A1. Obie części ulicy Słowackiego będą połączone

W poniedziałek rozpoczęły się pierwsze prace przy przebudowie autostrady A1 na odcinku od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego. Rozbudowa autostrady A1 będzie realizowana na części od węzła Tuszyn do granicy z województwem śląskim.

Najważniejszą informacją dla mieszkańców naszego miasta jest fakt, że modernizacja będzie się odbywać „pod ruchem”, a trasa będzie cały czas przejezdna.

Inwestycja zakłada wyburzenie: węzła bełchatowskiego, tunelu pod trasą na ul. Twardosławicką oraz wiaduktu nad ul. Wojska Polskiego. W ich miejsce wybudowane będą nowe konstrukcje. Nowością będzie także kładka pieszo-rowerowa, która połączy ul. Słowackiego (przecinaną przez A1). – Przez wiele lat zabiegaliśmy o wykonanie takiej kładki, która umożliwiłaby mieszkańcom bezpieczne poruszanie się nad A1. Miasto walczyło o to nawet w sądzie. Wszystkie działania przyniosły pożądany efekt – podkreśla wiceprezydent Adam Karzewnik.

Rozpoczęte w poniedziałek prace będą polegać na przygotowaniu drogi do wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. – Układane będą przewiązki, czyli miejsca, gdzie ruch z jednej jezdni będzie przekierowany na drugą – mówi Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA. – W dalszej kolejności ekipy drogowców zaczną malować znaki poziome i ustawiać tablice, należy więc spodziewać się pewnych ograniczeń w ruchu.

Ruch po głównej trasie A1 i DK 1 będzie odbywał się przez cały czas trwania robót. Na odcinku A zostanie na początku wyłączona jezdnia zachodnia w kierunku Katowic i ruch w obu kierunkach będzie się odbywał po jezdni wschodniej w systemie 2+1 (dwa będą prowadziły w kierunku Katowic, jeden w stronę Łodzi).0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x