GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Będzie chodnik w Swolszewicach Dużych

Trwają prace przy budowie chodnika w Swolszewicach Dużych. To pierwszy etap inwestycji. Prace zostaną zakończone w listopadzie tego roku.

Chodnik budowany jest w ramach przebudowy drogi powiatowej 1526 E w Swolszewicach Dużych. W ramach I etapu usunięte zostaną kolizje projektowanego chodnika z infrastrukturą telekomunikacyjną oraz wykonany zostanie sam chodnik na długości 520 mb o szerokości 1,5-2 m. Koszt realizacji I etapu to ponad 0,4 mln zł. Termin zakończenia prac I etapu planowany jest na 13.11.2021 r.

Na budowie drogi z wykonawcą spotkali się Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin oraz z-ca Burmistrza Dymitr Jędryka. 

– Kolejny II etap prac, planowany w oparciu o wieloletnią prognozę finansową, zakłada w 2022 roku budowę kolejnego fragmentu chodnika, wykonanie nakładki asfaltowej wraz z poszerzeniem jezdni do 5 m i pobocza z destruktu o szerokości 0,75 m. Droga zyska także nowe odwodnienie. W ramach zadania zostaną wykonane z kostki betonowej zjazdy do posesji.

– powiedział Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!