Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będą patrole ponadnormatywne – umowa już podpisana

Porozumienie pomiędzy Miastem Piotrków Trybunalski a Komendą Miejską Policji podpisano we wtorek, 31 grudnia. Zakłada ono przekazanie ponad stu tysięcy złotych w 2020 roku, z przeznaczeniem na sfinansowanie patroli ponadnormatywnych.

– Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców od kilkunastu lat zawieramy porozumienie z Komendantem Miejskim Policji ws. patroli ponadnormatywnych – mówił po podpisaniu dokumentu wiceprezydent Andrzej Kacperek, który zaznaczył, że na ten cel samorząd przeznaczy w 2020 roku 115 tys. zł. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni podczas grudniowej sesji. Decyzja o tym kiedy i gdzie kierować patrole podejmowana jest wspólnie przez samorząd i policję.
– Rozmieszczenie służby ponadnormatywnej ściśle wiąże się z analizą zagrożeń występujących na terenie miasta. Ma to także bezpośredni związek z planowanymi imprezami, w tym w szczególności masowymi – informował wiceprezydent, który zaznaczył, że dotyczy to zarówno patroli pieszych, zmechanizowanych, a w sezonie letnim także rowerowe.


Wiceprezydentowi wtórował mł. insp. Krzysztof Mikułowski, komendant piotrkowskiej policji. – Pieniądze pozwolą nam na wygenerowanie dodatkowych służb ponad te, które wysyłamy w trakcie codziennej służby. Policjantów kierujemy w miejsca wynikające z analizy mapy bezpieczeństwa, na podstawie wniosków mieszkańców, a przede wszystkim wskazań samorządu. – Miasto oprócz pieniędzy przeznaczanych na patrole ponadnormatywne przekazuje też dodatkowe środki na zakupy sprzętowe, jak np. samochody. Jest to dla nas duża pomoc, która wymiernie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa piotrkowian – podsumował komendant.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2 stycznia, 2020 10:59

A ciekawe na jakim etapie postępowania jest sprawa kupowania głosów w wyborach do samorządu i przyłapania na tym procederze jednego z dzisiejszych radnych z komitetu zwycięskiego. Może potrzebne są większe kadry w tej sekcji.

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x