Fot. J. Krak

Będą nowe latarnie na osiedlu Wyzwolenia

Views: 487

Na terenie osiedla Wyzwolenia w Piotrkowie będzie modernizowana sieć elektroenergetyczna niskiego napięcia. Prace obejmą przebudowę istniejącej linii napowietrznej (wraz z przyłączami) na linie i przyłącza kablowe oraz wyniesienie układów pomiarowych na zewnątrz budynków.

– Modernizacja ta poprawi pewność zasilania dla odbiorców poprzez zapewnienie zasilania rezerwowego. Prace związane z przebudową prowadzone będą na ulicach: Wyzwolenia, Leonarda, Krasickiego, Ściegiennego, Działkowej, Garbarskiej, Szmidta, Bugajskiej, Broniewskiego, Pawlikowskiego, Piotra Skargi. Wyłoniony w trakcie postępowania przetargowego wykonawca prac planuje ich rozpoczęcie w czerwcu br., a zakończenie z końcem sierpnia – poinformowała  Piotrkowski24.pl Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja.

Zakres wyłączania energii elektrycznej zostanie zaplanowany tak, aby do minimum ograniczyć przerwy w jej dostawie dla odbiorców, jednak będzie to nieuniknione. Szczegółowy harmonogram wyłączeń zostanie umieszczony na stronie PGE Dystrybucja na 5 dni przed planowanym wyłączeniem.

Równocześnie do wymiany latarni na osiedlu Wyzwolenia przygotowuje się miasto. – Gdybyśmy nie zainstalowali nowego oświetlenia, po zakończeniu prac przez PGE, osiedle Wyzwolenia zatonęłoby w ciemnościach. PGE Dystrybucja likwiduje słupy energetyczne, a co za tym idzie, latarnie, dlatego miasto zainstaluje nowe słupy z ledowymi, energooszczędnymi oprawami – powiedziała w rozmowie z nami Małgorzata Majczyna, dyrektor biura inwestycji i remontów UM w Piotrkowie.

Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *