Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będą nowe latarnie na osiedlu Wyzwolenia

Na terenie osiedla Wyzwolenia w Piotrkowie będzie modernizowana sieć elektroenergetyczna niskiego napięcia. Prace obejmą przebudowę istniejącej linii napowietrznej (wraz z przyłączami) na linie i przyłącza kablowe oraz wyniesienie układów pomiarowych na zewnątrz budynków.

– Modernizacja ta poprawi pewność zasilania dla odbiorców poprzez zapewnienie zasilania rezerwowego. Prace związane z przebudową prowadzone będą na ulicach: Wyzwolenia, Leonarda, Krasickiego, Ściegiennego, Działkowej, Garbarskiej, Szmidta, Bugajskiej, Broniewskiego, Pawlikowskiego, Piotra Skargi. Wyłoniony w trakcie postępowania przetargowego wykonawca prac planuje ich rozpoczęcie w czerwcu br., a zakończenie z końcem sierpnia – poinformowała  Piotrkowski24.pl Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja.

Zakres wyłączania energii elektrycznej zostanie zaplanowany tak, aby do minimum ograniczyć przerwy w jej dostawie dla odbiorców, jednak będzie to nieuniknione. Szczegółowy harmonogram wyłączeń zostanie umieszczony na stronie PGE Dystrybucja na 5 dni przed planowanym wyłączeniem.

Równocześnie do wymiany latarni na osiedlu Wyzwolenia przygotowuje się miasto. – Gdybyśmy nie zainstalowali nowego oświetlenia, po zakończeniu prac przez PGE, osiedle Wyzwolenia zatonęłoby w ciemnościach. PGE Dystrybucja likwiduje słupy energetyczne, a co za tym idzie, latarnie, dlatego miasto zainstaluje nowe słupy z ledowymi, energooszczędnymi oprawami – powiedziała w rozmowie z nami Małgorzata Majczyna, dyrektor biura inwestycji i remontów UM w Piotrkowie.

Tagi

Powiązane artykuły

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Komentarzy artkułu
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Robi furorę!
Gorący komentarz!
1 Osób komentujących
DRIVER.PIOTRKOW Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj dyskusję  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DRIVER.PIOTRKOW
Gość
DRIVER.PIOTRKOW

no w końcu coś pozytywnego… dzięki…

Back to top button
Close
Close