Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będą nowe latarnie na osiedlu Wyzwolenia

Na terenie osiedla Wyzwolenia w Piotrkowie będzie modernizowana sieć elektroenergetyczna niskiego napięcia. Prace obejmą przebudowę istniejącej linii napowietrznej (wraz z przyłączami) na linie i przyłącza kablowe oraz wyniesienie układów pomiarowych na zewnątrz budynków.

– Modernizacja ta poprawi pewność zasilania dla odbiorców poprzez zapewnienie zasilania rezerwowego. Prace związane z przebudową prowadzone będą na ulicach: Wyzwolenia, Leonarda, Krasickiego, Ściegiennego, Działkowej, Garbarskiej, Szmidta, Bugajskiej, Broniewskiego, Pawlikowskiego, Piotra Skargi. Wyłoniony w trakcie postępowania przetargowego wykonawca prac planuje ich rozpoczęcie w czerwcu br., a zakończenie z końcem sierpnia – poinformowała  Piotrkowski24.pl Bożena Matuszczak-Królak z PGE Dystrybucja.

Zakres wyłączania energii elektrycznej zostanie zaplanowany tak, aby do minimum ograniczyć przerwy w jej dostawie dla odbiorców, jednak będzie to nieuniknione. Szczegółowy harmonogram wyłączeń zostanie umieszczony na stronie PGE Dystrybucja na 5 dni przed planowanym wyłączeniem.

Równocześnie do wymiany latarni na osiedlu Wyzwolenia przygotowuje się miasto. – Gdybyśmy nie zainstalowali nowego oświetlenia, po zakończeniu prac przez PGE, osiedle Wyzwolenia zatonęłoby w ciemnościach. PGE Dystrybucja likwiduje słupy energetyczne, a co za tym idzie, latarnie, dlatego miasto zainstaluje nowe słupy z ledowymi, energooszczędnymi oprawami – powiedziała w rozmowie z nami Małgorzata Majczyna, dyrektor biura inwestycji i remontów UM w Piotrkowie.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DRIVER.PIOTRKOW
DRIVER.PIOTRKOW
15 maja, 2018 06:27

no w końcu coś pozytywnego… dzięki…

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!