WolbórzWydarzenia

Bankrutomat

W Wolborzu, „mieście królewskim” – jak głoszą niezgodnie zresztą z prawdą historyczną „witacze” stojące przy trzech drogach wjazdowych do miejscowości – jest tylko jeden bankomat. Znajduje się przy Placu Jagiełły, w ścianie zabytkowego budynku z 1888 r., mieszczącego filię tomaszowskiego Powiatowego Banku Spółdzielczego. Drugi bankomat tego banku zlokalizowany był do niedawna w sklepie państwa Radzikowskich, na rogu ul. Polnej i Modrzewskiego. Zniknął jednak z chwilą pojawienia się w tym miejscu Biedronki, a wraz z nim alternatywa szybkiej wypłaty gotówki. Alternatywa konieczna, bowiem, jak się okazuje, bankomat przy Placu Jagiełły jest w stanie niemalże permanentnej awarii, przerywanej krótkimi okresami działania.

Dziś, po raz kolejny, Urszula Badek nie zdołała wypłacić pieniędzy. Przyznaje, że jej mężowi również często się to tu zdarza. Kręci głową i mówi, że to nie do pomyślenia, żeby w tak dużej miejscowości był tylko jeden bankomat, w dodatku niedziałający. W podobnym tonie wyraża się przyjezdna, która przed chwilą próbowała wypłacić kasę. Pyta o najbliższy bankomat. Ten jest zaś w Moszczenicy (i działa), 11 km od Wolborza, co warto podać na stronie Urzędu Miasta. W końcu stawia ono na turystykę.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
21 kwietnia, 2018 19:37

LOL. I co z tego? Nie chcecie Jarosa, a chcecie wsadzić swojaka? Z nadania Cubałowego?

kiki
kiki
Reply to  Ela
25 kwietnia, 2018 10:54

Nie chcemy jarosa bo w wolborzu swiniami z jego chlewni jedzie…

Anonimowo
Anonimowo
22 kwietnia, 2018 09:02

Wypłacić można choćby w dino podczas zakupów. Dla chcącego nic trudnego.

Daro
Daro
Reply to  Anonimowo
22 kwietnia, 2018 11:18

Ale skoro już coś jest, to chyba dobrze, żeby działało? Poza tym, faktycznie, trochę lipa, że na ok. 2,5 tys. mieszkańców jest tylko jeden bankomat.

Jolka
Jolka
Reply to  Anonimowo
22 kwietnia, 2018 11:21

…tak samo jak dojechać na rowerze do Piotrkowa. Jednak jakoś wszyscy korzystają z samochodu lub busa, bo tak łatwiej.

logiczny
logiczny
Reply to  Anonimowo
25 kwietnia, 2018 10:52

No mozna tylko ze w niedziele handlowa…chcacy w niedziele nie handlowa niech jezdza do innych miejsciwosci!!!!

Magda
Magda
22 kwietnia, 2018 11:39

To prawda. Ten bankomat czesto nie dziala.

Rabi
Rabi
22 kwietnia, 2018 13:35

A ja nie zgadzam się z Autorem. Wolbórz jest teraz jak Jerozolima – ma swoją ścianę płaczu:-)

Dociekliwy
Dociekliwy
22 kwietnia, 2018 19:19

Z tego co wiem, sprawy finansowe gminy obsługuje PBS (na takie konto robię przelewy podatkowe), więc UM jako pewnie najpoważniejszy klient tego banku, może mieć jakiś wpływ na kwestie negocjacji z bankiem, np. właśnie w kwestii zlokalizowania w mieście drugiego bankomatu. Tylko trzeba ten temat podnieść, a że pewnie nikomu się nie chce, to już inna sprawa. Lepiej obudować miasto chlewniami…

z miasta
z miasta
23 kwietnia, 2018 07:37

Od razu mówię. Nie jestem fanem Jarosa, a nawet powiem więcej, z lekka mnie drażni. Ale tutaj będę go bronił, bo od kiedy to do zadań burmistrza należy instalacja bankomatów ? Banki pewnie robią analizę i im wychodzi że albo wystarczy albo by się przydał ale nie maja kasy na jego instalacje. Jak się chce psa uderzyć to i kij się znajdzie.

Bob
Bob
Reply to  z miasta
23 kwietnia, 2018 11:05

A gdzie w tym artykule jest napisane, że do zadań burmistrza należy instalacja bankomatów? Autor zasugerował tylko choć ironicznie żeby na stronie urzędu podać informację o najbliższym działającym bankomacie. Dla turystów, skoro miasto stawia na turystykę.

ciorny doktor
ciorny doktor
25 kwietnia, 2018 04:39

Wolborz to w rzeczywistosci wies wiec nie ma co sie dziwic ze jest jeden bankomat. Kiedys byl jeden telefon na wsi u soltysa a teraz jest jeden bankomat. Poza tym smierdzi gnojowica od chlewni burmistrza.

Powiązane artykuły

Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!