Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Areszt Śledczy ma swój sztandar – ZDJĘCIA

Areszt Śledczy od dziś ma swój sztandar. W uroczystości nadania uczestniczył Wiceminister Sprawiedliwości Piotr Cieplucha oraz Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Piotr Sękowski.

W tej ważnej i podniosłej chwili dla piotrkowskiego aresztu wzięli udział także m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa oraz funkcjonariusze i pracownicy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Nadanie sztandaru poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba Apostoła, której przewodniczył będzie ksiądz biskup Marek Marczak.

Po mszy świętej uroczystości przeniosły się do piotrkowskiego muzeum. Więzienie w Piotrkowie Trybunalskim istnieje już od 230 lat i jest wpisane na stałe w historię miasta, tak jak miejsce w którym piotrkowskim funkcjonariuszom Służby Więziennej przekazany został sztandar.

Sztandar, którego fundatorem jest Polska Grupa SW Przedsiębiorstwo Państwowe, używany będzie podczas obchodów świąt narodowych i państwowych, uroczystości o charakterze patriotycznym i religijnym, w czasie wręczania funkcjonariuszom nominacji na wyższe stopnie służbowe i odznaczeń.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!