Grabica

Aktywni, bo działają, a działają, bo aktywni…

Pomijając niezbyt fortunną z logicznego punktu widzenia nazwę, stowarzyszenie „Aktywni na Działanie”, z prezesem Bożeną Palus na czele, to pożyteczna inicjatywa, która zmaterializowała się na terenie gminy Grabica w ubiegłym roku.

Jak się dowiadujemy z przesłanego komunikatu prasowego: „Ideą rozwijającej się organizacji jest m.in. upowszechnienie idei odnowy i rozwoju wsi z zachowaniem jej tożsamości, promocja oraz wspieranie wszechstronnego, zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego oraz wspieranie demokracji i budowy społeczeństwa obywatelskiego wśród lokalnej społeczności”.

Zgodnie z tymi wytycznymi, stowarzyszenie ma zachęcać mieszkańców gminy do wspólnego spędzania czasu, realizując przy okazji różne projekty. Pomagają w tym chociażby środki otrzymane w ramach grantów ze starostwa powiatowego w Piotrkowie Tryb. Przykładem organizacja gminnych obchodów Dnia Dziecka, połączonych z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się 30 maja br. na boisku przy szkole podstawowej w Brzozie.

W trakcie wydarzenia, w ramach licznych konkursów plastycznych, literackich, sportowych i multimedialnych, związanych z tematyką zbliżającej się wspomnianej rocznicy, uczestnicy otrzymali nagrody, ufundowane przez starostę powiatu piotrkowskiego, które wręczył wicestarosta Piotr Wojtysiak. Dzięki temu projektowi najmłodsi uczestnicy mogli również skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji, a zabawę poprowadził profesjonalny i otwarty na działanie animator.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!