GminyŁęki SzlacheckieWażne wiadomościWydarzenia

W Łękach połączyli Dzień Dziecka z Dniem Europy

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – twierdził Janusz Korczak. Chcąc wywołać uśmiech na twarzach wszystkich uczniów, 1 czerwca zorganizowane zostały w szkole w Łękach Szlacheckich obchody Dnia Dziecka połączone z Dniem Europy i akcją „Trzymaj formę”.

Uroczystość rozpoczęły klasy I-III wykonaniem skocznej belgijki – popularnego w Polsce tańca integracyjnego. Jako kolejni swoje talenty taneczne zaprezentowali najmłodsi wychowankowie z punktu przedszkolnego oraz oddziału przedszkolnego.

– Nie zabrakło również śpiewu dzięki przeglądowi piosenek z filmów Disneya, w wykonaniu uczniów klas I-III. Usłyszeliśmy utwory z filmów „Król Lew”, „Vaiana: Skarb oceanu” oraz „Kraina Lodu”. Następnie uczniowie klas starszych zabrali wszystkich w podróż po Europie, prezentując niektóre państwa członkowskie Unii Europejskiej. Pojawiły się przepiękne i kolorowe stoiska promujące Francję (kl. IV), Polskę (kl. V), Hiszpanię (kl. VI), Niemcy (kl. VII) i Grecję (kl. VIII) wraz z warzywami i owocami używanymi w kuchniach tych państw. Najważniejsze jednak, że pojawiły się roześmiane twarze naszych śpiewających, recytujących i tańczących dzieci – informuje Anna Wojakowska-Wolska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

Po prezentacjach odbył się quiz wiedzy o Unii Europejskiej, który wygrał zawodnik reprezentujący kl. VI – Kacper Turniak. Dyrektor szkoły wręczyła nagrodę – kosz owoców – składając jednocześnie dzieciom życzenia i gratulacje. Dzięki Radzie Rodziców całość zakończyła degustacja pysznych i zdrowych przekąsek, owoców, warzyw i soków przy szwedzkim stole.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: