GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Olimpijski Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach

Przedszkole Samorządowe w Gorzkowicach kolejny raz przystąpiło do ogólnopolskiej akcji ,, SPRINTEM DO MARATONU ”, której celem jest dbanie o wszechstronny rozwój dziecka, a przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.

– Obchody Dnia Dziecka to międzynarodowe święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ), które ma na celu upowszechnienie ideałów i celów dotyczących praw dziecka. W myśl tej idei, w naszej placówce staramy się, aby był to czas pełen radości, beztroski i zabawy, dlatego w Olimpijskim Dniu Dziecka, na nasze przedszkolaki czekało mnóstwo niespodzianek i atrakcji – mówi przedstawicielka placówki.

Przedszkolaki mierzyły się w kilku specjalnie przygotowanych dyscyplinach sportowych m.in. wyścigu ,, jajko na łyżce”, biegu w workach, przeciąganiu liny oraz sztafety z hula hop.

Konkurencje sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci z radością i zaangażowaniem pokonywały sportowe wyzwania. Wszyscy świetnie się bawili wzajemnie dopingując swoich kolegów. Ostatnią konkurencją olimpijską był bieg w maratonie ogólnopolskim ,,Sprintem do Maratonu”.

Zwieńczeniem zmagań były pamiątkowe dyplomy, puchary i medale dla uczestników olimpiady. Wszyscy sportowcy byli zwycięzcami i otrzymali 1 miejsce i ogromne brawa.

Po skończonym turnieju na dzieci czekały zdrowe, owocowe przekąski oraz soki. Podczas obchodów Dnia Dziecka odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Kosmos” , zorganizowanego pod patronatem wójta gminy Gorzkowice Alojzego Włodarczyka. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej przedszkolnych artystów.

Dyplomy, wyróżnienia i nagrody wręczył wójt. Prace konkursowe przedszkolaków można było podziwiać na wystawie plenerowej w ogrodzie przedszkola.

Na zakończenie uroczystości dyrektor placówki podziękowała Radzie Rodziców Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach za ufundowanie zamków dmuchanych, nauczycielom za przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia, a dzieciom jeszcze raz życzyła cudownych wrażeń i mnóstwa radości oraz uśmiechu w tym pięknym dniu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!