Piotrków TrybunalskiSportWydarzenia

AKS wymiata!

Źródło: Biuro prasowe AKS Madej Wrestling Team

Liczna grupa złożona z zawodników, trenerów i działaczy związanych z AKS Madej Wrestling Team otrzymała nagrody i podziękowania od władz Piotrkowa Trybunalskiego za wyniki osiągnięte w kończącym się roku. Spośród całego piotrkowskiego środowiska sportowego to właśnie Atletyczny Klub Sportowy zdobył największe uznanie.

Największą gwiazdą podczas Piotrkowskiego Finiszu Kulturalno-Sportowego 2017 był Mateusz Bernatek. On, a także Magomedmurad Gadżijew otrzymali od prezydenta Krzysztofa Chojniaka specjalne podziękowania i nagrody za wywalczone w tym roku srebrne medale Mistrzostw Świata w zapasach.

Władze miasta, pamiętając o licznych sukcesach piotrkowskich zapaśników, uhonorowały także inne osoby związane z Atletycznym Klubem Sportowym. Wśród zawodników podziękowania otrzymali Radosław Grzybicki, Piotr Kępski, Łukasz Konera, Michał Król, Dawid Szkodziński i Jacek Tomaszewski, a także trenerzy Henryk Grabowiecki, Grzegorz Ludwig i Karol Sala. Za ogromny wkład w organizację meczów w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej wyróżniony został Dariusz Kowalczyk.

Cieszymy się, że władze naszego miasta nie tylko zauważają, ale także doceniają nasze wartościowe wyniki, dzięki którym głośno jest o Piotrkowie Trybunalskim w Polsce i w Europie – mówi Mateusz Bernatek, wicemistrz świata w zapasach w stylu klasycznym, zawodnik AKS Madej Wrestling Team. – Zdobyte przeze mnie i Magomedmurada Gadżijewa krążki czempionatu globu, liczne medale Mistrzostw Polski piotrkowskich zawodników czy triumf drużyny w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej, to świetna promocja Piotrkowa jako miasta bardzo silnie związanego ze sportem – dodaje mistrz.

Warto przypomnieć, że AKS Madej Wrestling Team obecny jest także w najważniejszym sportowym plebiscycie w kraju. Magomedmurad Gadżijew, zawodnik piotrkowskiej drużyny, znalazł się w czołowej dwudziestce 83. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski, organizowanego przez Przegląd Sportowy. Na aktualnego wicemistrza świata i Europy można głosować codziennie do 5 stycznia na internetowych stronach:

https://plebiscyt.przegladsportowy.pl/glosowanie

https://www.polsatsport.pl/plebiscyt/

Najlepszy zapaśniczy zespół w Polsce, kolejny mecz w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej, rozegra 20 grudnia na wyjeździe. Przeciwnikiem obrońców tytułu będzie drużyna Lotto Zapasy Bydgoszcz. AKS Madej Wrestling Team jest w tym sezonie niepokonany i pewnie kroczy po drugie mistrzostwo PWPW KLZ.

AKS Madej Wrestling Team to historyczny, pierwszy mistrz PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Zespół ma w składzie medalistów największych imprez międzynarodowych, w tym Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata oraz czołowych polskich przedstawicieli tej dyscypliny. AKS Madej Wrestling Team powstał w Piotrkowie Trybunalskim – jednym z najważniejszych zapaśniczych ośrodków w Polsce, posiadającym olbrzymie tradycje i wielki wkład w historię tego sportu w naszym kraju.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!