Piotrków TrybunalskiWydarzenia

„Absurdy drogowe” znowu w Piotrkowie

Widzowie tvn turbo, mogli obejrzeć Piotrków Trybunalski w programie „Absurdy drogowe”. To kolejna wizyta Kamila Jaśkowskiego i Krzysztofa Ruszała w naszym mieście. Kiedyś (nie wiedzieć czemu, serio!) drwili z ronda u zbiegu Kostromskiej i Polnej, teraz z obwodnicy.

„Co to za obwodnica z jednym pasem, a po drugie, na jasną cholerę tutaj tyle drzew?!” – zastanawiają się twórcy programu „Absurdy Drogowe” emitowanego na antenie stacji tvn turbo. Duet prowadzących zauważa na wstępie, że oddany w 2016 roku fragment obwodnicy ma zaledwie kilometr długości, a koszt budowy wyniósł 5 400 000 zł. – Wszystko się tu ze sobą wiąże. Miejsca było na tyle, żeby spokojnie wybudować po dwa pasy w obu kierunkach jazdy. Kiedy budowano obwodnicę, trzeba było wyciąć dwieście drzew (…). Ale władze Piotrkowa obiecały, że na 800-lecie miasta zasadzonych będzie nowych 800 drzew, w zamian za wycinkę tych dwustu, i tak zrobiono. Stad też mamy jeden pas w jednym kierunku, drugi w drugim i 800 drzew dookoła. I jeszcze coś: ścieżka rowerowa wraz z chodnikiem jest tej samej szerokości co jezdnia – mówił Krzysztof Ruszała, jeden z prowadzących „Absurdy”.

Sytuację podsumował Kamil Jaśkowski: „Wydano 5 400 000 złotych, wycięto 200 drzew, wybudowano jeden pas obwodnicy, posadzono kolejnych 800 drzew, i o ile te drzewa urosną i będą większe, o tyle ta obwodnica już nigdy większa nie będzie, a jak wiadomo, samochodów jest coraz więcej”.

Cały odcinek „Absurdów Drogowych” możecie obejrzeć TUTAJ.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Deli
Deli
18 lutego, 2018 21:47

Ten program jest śmieszny. 3/4 niby absurdów jest naciągane, szukają na siłę afery tam gdzie jej nie ma. Sama obwodnica jest absurdem, ale nie dlatego, bo ma jeden pas tylko jest to obwodnica osiedla, a nie miasta, bo kilkaset metrów dalej równolegle biegnie autostrada, która spełnia funkcję obwodnicy miasta.

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Deli
18 lutego, 2018 22:33

przypomnijmy tylko, że ta niby obwodnica “osiedla” od strony południowej faktycznie ma robić za obwodnice miasta . …ale to chyba za jakieś 3 pokolenia

?
?
Reply to  Deli
19 lutego, 2018 08:00

Ale ta “autostrada” nie będzie wiecznie spełniać roli obwodnicy jak w końcu zostanie dostosowana do wymogów autostrady, zostaną wybudowane bramki i będą pobierane opłaty. Absurdem jest właśnie jednopasmowa “obwodnica” kończąca się w szczerym polu. Kłopot zacznie się jak zostanie oddana A1 do użytku. Ale naszych władz to nie obchodzi, będą już inni rządzić, a po nas choćby potop…

Deli
Deli
Reply to  ?
28 marca, 2018 10:33

Jak powstanie A1 (a tak właściwie to jak zostanie odremontowana) to odcinek “piotrkowski” powinien być bezpłatny. Jest tak w każdym mieście przez które przebiega płatna autostrada.

K+M+B 2016
K+M+B 2016
19 lutego, 2018 12:23

Absurdem jest to, że wydaliśmy na to tyle kasy …

Powiązane artykuły

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!