Piotrków TrybunalskiWolbórzWydarzenia

Abp. Grzegorz Ryś w Areszcie

W przededniu Świąt Bożego Narodzenia z osadzonymi Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim spotkał się abp. Grzegorz Ryś. Mszę odprawiono w Oddziale Zewnętrznym w Goleszach.

Wizyta Metropolity Łódzkiego w jednostce organizacyjnej Służby Więziennej, w której karę pozbawienia wolności odbywa zaledwie 71 skazanych była wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla osadzonych jak i funkcjonariuszy. – Msza święta odprawiona była w bardzo skromnych okolicznościach w pomieszczeniu stołówki, którą na spotkanie przygotowali sami skazani. Po nabożeństwie odbyło się spotkanie, w trakcie którego kapelan Aresztu Śledczego Grzegorz Cierliński odczytał fragmentu ewangelii, a ks. abp. Grzegorz Ryś złożył osadzonym życzenia bożonarodzeniowe i połamał się z nimi opłatkiem. Metropolita podniósł skazanych na duchu w tym trudnym dla nich czasie odosobnienia, szczególnie dotkliwym w okresie świąt i zapewnił, że pomimo, iż dopuścili się oni różnych przestępstw, to Bóg ich nie opuścił. Duchowny podzielił się także osobistymi doświadczeniami, które powodują, że jego wizyty w takich miejscach jak więzienia, są dla niego bardzo ważne – poinformował por. Cezary Jabłoński, Rzecznik Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Dla wielu osadzonych było to bardzo duże przeżycie, bowiem nie brakowało łez. Skazani podarowali swojemu gościowi ręcznie wykonaną ramkę ze zdjęciem z wizyty Arcybiskupa w piotrkowskiej jednostce penitencjarnej sprzed roku.

W spotkaniu uczestniczył także m.in. płk Krzysztof Mrówczyński Dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim oraz mjr Robert Fijałkowski jego zastępca. Oddział Zewnętrzny w Goleszach administracyjnie podlega dyrektorowi Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mak
mak
16 grudnia, 2019 23:48

Bóg ich nie opuścił przekazał rzecznik prasowy wiezienia . Po oczywistym uzgodnieniu treści wypowiedzi i autoryzacji. z Bogiem

Andy
Andy
17 grudnia, 2019 06:51

Z całym szacunkiem dla Authora: tytuł njusa sugeruje coś innego.

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!