GrabicaKulturaWydarzenia

40-latek z przytupem

Źródło: UG Grabica

Barwne stroje i pieśni ludowe to elementy 40. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenek i Przyśpiewek Ludowych, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Przedborzu. Jak utrzymują organizatorzy, przegląd był doskonałą okazją do zapoznania się z bogactwem i zróżnicowaniem kultury ludowej Polski.

Ponad 300 wykonawców z różnych regionów kraju zaprezentowało się na scenie plenerowej w niedzielę, 17 czerwca. Imprezie patronowali: Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Warszawie, urząd miasta oraz Miejski Dom Kultury w Przedborzu.

Jury, po wysłuchaniu zespołów, wytypowało czterech laureatów, którym przyznało główne nagrody. Jednym z nich został zespół Grabiczanie.

Zespół Grabiczanie bierze czynny udział w życiu artystycznym gminy Grabica, występuje również w wydarzeniach rangi powiatowej i ogólnopolskiej.

Grabiczanie, pod kierownictwem Grażyny Baranowskiej, istnieją od 2010 roku i są laureatem nagród i wyróżnień w konkursach oraz przeglądach, w tym Grand Prix Festiwalu „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie czy Nagrody Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. Dzięki licznym występom zespół zyskał w ostatnim czasie dużą popularność.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!