GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Jubileusz zespołu „Grabiczanie”

Efektownym koncertem, na sali OSP w Polesiu, dziesiątą rocznicę istnienia uczcił Ludowy Zespół „Grabiczanie”. W uroczystości udział wzięli: Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Wójt Gminy Grabica Krzysztof Kuliński, Radny Powiatowy Sylwester Ossowski, Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Kalisiak wraz z radnymi a także sołtysi oraz przedstawiciele OSP i KGW.


Zespół powstał w 2010 roku z inicjatywy ówczesnej wójt Edwardy Wójcik, dla osób, które chciały wspólnie pośpiewać, przy okazji kultywując zwyczaje i tradycje ludowe. Zaangażowanie i pracowitość to cechy charakteryzujące całą grupę. Przez ostatnią dekadę aktywnie uczestniczyli w życiu swojej małej ojczyzny, ale też rozsławili ją w regionie odnosząc sukcesy na przeglądach i festiwalach.

– Miniony czas to lata wspaniałej działalności, krzewienia wyjątkowej kultury i naszego folkloru. Choć minęło 10 lat, to dla nich czas się zatrzymał – wciąż aktywni, którzy swoją energią potrafią zabawić na wydarzeniach liczną publiczność. Bogaty dorobek artystyczny jest szlifowany pod okiem wykwalifikowanych muzyków państwa Grażyny i Daniela Baranowskich. Natomiast ukoronowaniem ich pracy jest wydana w tym roku płyta z 15 wybranymi utworami. – powiedział wójt Krzysztof Kuliński. – Dzięki takim zespołom jak Grabiczanie, dzięki ich talentowi, pasji i zaangażowaniu muzyka ludowa żyje i pozwala ludziom wędrować w czasie i kulturze. Pragniemy podziękować zespołowi za stałą obecność w życiu kulturalnym Gminy Grabica, za wszechstronne zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów w działalności artystycznej. – dodał wójt.

Organizatorzy jubileuszu dziękują Gminnemu Związkowi Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych za współorganizację wydarzenia, jak i również druhom z OSP Polesie i Paniom z KGW Polesie za zaangażowanie i okazaną pomoc.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!