koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

4 zgony na COVID-19 w piotrkowskim DPS. Placówka zamknięta do odwołania

W ostatnim czasie 4 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie zmarło na COVID-19. U kolejnych 35 podopiecznych i 10 pracowników wykryto koronawirusa. Decyzją władz miasta placówka została zamknięta do odwołania. DPS szuka wolontariuszy do pomocy.

Ze względu na panująca epidemię koronawirusa szczególną troską otaczamy osoby starsze. W wysokiej grupie ryzyka znajdują się seniorzy przebywający w domach pomocy społecznej. W piotrkowskim DPS niestety w ostatnim czasie doszło do 4 zgonów z powodu COVID-19. (z czego 2 osoby zmarły w szpitalu).

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pozostałych mieszkańców oraz kadry dyrekcja DPS w porozumieniu z Urzędem Miasta zwróciła się do SANEPIDu z prośbą o przeprowadzenie badań wszystkim podopiecznym i pracownikom. Wynik pozytywny otrzymało 35 podopiecznych oraz 10 pracowników. Pensjonariusze w większości chorobę przechodzą bezobjawowo i są w stanie dobrym, są też odizolowani od zdrowych podopiecznych.

Obecnie w placówce znajduje się 92 mieszkańców, którymi opiekuje się 9 pracowników (są w placówce 24h na dobę) i na kilka godzin dziennie przyjeżdżają 2 pielęgniarki.

DPS jest zamknięty do odwołania. Pracuje kuchnia wraz z administracją, które mają osobne wejścia do budynku. Wszyscy pracownicy przebywają w izolacji, kwarantannie lub dłuższych zwolnieniach lekarskich.

Ze względu na problemy kadrowe zwrócono się o pomoc do organizacji pozarządowych. Pozytywnie odpowiedziało Stowarzyszenie HARC. Mimo wszystko DPS nadal szuka wolontariuszy, którzy pomogą w opiece nad seniorami. Chętni mogą zgłaszać się poprzez wysłanie maila na adres [email protected] – czytamy w komunikacie urzędu.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!