Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Związkowcy z MOPR przygotowują się do rozmów z dyrekcją Ośrodka

Do naszej redakcji wpłynęło kolejne oświadczenie związkowców działających w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Oto jego treść:

18 października 2019 roku o godzinie 13.00 w siedzibie Ośrodka dojdzie do kolejnego etapu służącego rozwiązaniu sporu – ROKOWAŃ. Czekamy z niecierpliwością na pozytywne rozstrzygnięcie.

– Ponadto, 7 października 2019 roku otrzymaliśmy od pani dyrektor pismo informujące o oszczędnościach Ośrodka w wysokości ponad 500.000,00 zł. Oczywiście dyrektor zaznaczyła, że środki zostaną uwolnione jedynie w sytuacji 100% zabezpieczenia środków na wypłaty zasiłków stałych w ramach dotacji z budżetu państwa, która w chwili obecnej nie ma pełnego zabezpieczenia. Co to oznacza? Że na dzień dzisiejszy nie może ich jeszcze rozdysponować. Wierzymy, że Pani Dyrektor w najbliższym czasie wystąpi do władz miasta o przyznanie nam konkretnej kwoty na wynagrodzenia. – informują związkowcy. – Ponadto na przyszły rok planowany jest remont wewnątrza budynku. W Ośrodku pojawili się już wykonawcy, którzy dokonywali pomiaru drzwi i określano koszty malowania. Czy to oznacza, że MOPR dobrze dysponuje środkami finansowymi? – dopytują pracownicy MOPR

– Równocześnie ku naszemu ogromnemu zdziwieniu w październiku znalazły się środki na podwyżki dla lekarzy w Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Pani dyrektor przyznała również dla kilku pracowników naszego Ośrodka podwyżki w wysokości 200 złotych. Odbieramy to jako próbę skłócenia nas pracowników, jeszcze przed rokowaniami. Do negocjacji z panią dyrektor podchodzimy bardzo odpowiedzialnie i oczekujemy czystej, otwartej rozmowy a także podjęcia  korzystnych dla obu stron rozwiązań. – piszą w oświadczeni członkowie związków zawodowych.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!