Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zrobiło się biało!

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, do naszego regionu zawitała prawdziwa zima. Nad ranem w czwartek spadł śnieg, dlatego wszystko zrobiło się białe. Ci którzy nie parkują swoich samochodów w garażu, musieli wyjść z domu nieco wcześniej i odśnieżyć swoje samochody. Pamiętajcie, że na drogach panują trudne warunki do jazdy. Jezdnie są śliskie, dlatego należy zachować szczególna ostrożność.

Tylko niech drogowcy nie mówią, że zaskoczyła ich zima. Już w środę po południu pojawiły się komunikaty IMGW o tym, że w nocy będzie padał śnieg. Ci którzy nie parkują swoich samochodów w garażu, musieli wyjść z domu nieco wcześniej. – Zawsze parkuję w garażu, wczoraj wyjątkowo zaparkowałem przed blokiem i proszę, dobry kwadrans wcześniej musiałem wyjść z domu by odśnieżyć samochód – mówi kierowca niebieskiej skody. – Zaspali za to gospodarze domów. Chodniki śliskie, na schodach przed wejściem do klatki schodowej gruba warstwa śniegu. Trzeba uważać – mówi jeden z mieszkańców bloku w centrum miasta.

Foto: P.W.

Policja przypomina, że pojazd należy przed jazdą odśnieżyć. – Takie sytuacje stanowią bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu, szczególnie w momencie kiedy tak duża ilość śniegu zostanie nagle zdmuchnięta przez wiatr i całkowicie zasłoni pole widzenia. Artykuł 66. Ustawy prawo o ruchu drogowym określa, że pojazd musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę – mówi asp. szt. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim. – Popełnienie takiego wykroczenia może skutkować mandatem karnym w wysokości nawet 3000 złotych. Cieszmy się urokami zimy, ale nie zapominajmy o bezpieczeństwie swoim i innych – dodaje.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!