Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ponad 40 interwencji Straży Miejskiej w Piotrkowie. Pamiętajmy o zimowych obowiązkach

W związku z opadami śniegu i zmiennymi temperaturami apelujemy do właścicieli budynków oraz administratorów o wywiązywanie się z obowiązku odśnieżania chodników i usuwania z nich śliskości.

Przypomnijmy, że każdy właściciel posesji na podstawie przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zobowiązany jest do uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości i bezpośrednio do niej przylegających w pasie drogi publicznej.

Nie ma przy tym znaczenia fakt, że opady wystąpią w dzień wolny od pracy lub w nocy. Służby miejskie także w te dni  pracują. W przypadku zaistnienia opadów funkcjonariusze Straży Miejskiej od godzin rannych kontrolują ogólny stan dróg.

– W ciągu pierwszych dni tego tygodnia strażnicy interweniowali ponad 40 razy w sprawie zimowego utrzymania chodników. Osoby odpowiedzialne za stwierdzone nieprawidłowości i te, które pomimo udzielonych przez funkcjonariuszy upomnień nie wywiązały się z ciążących na nich obowiązków, muszą liczyć się z odpowiedzialnością za wykroczenie – informuje Jacek Hofman, Komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie. – Do tego może dojść odpowiedzialność karna lub cywilna z tytułu ewentualnego wypadku, w którym ucierpi osoba lub jej mienie – dodaje.

Do dyspozycji mieszkańców tradycyjnie dostępny jest bezpłatny telefon służby dyżurnej Straży Miejskiej 986, gdzie można zgłaszać również uwagi dotyczące zimowego utrzymania dróg.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wanda
Wanda
17 stycznia, 2024 23:22

Do odśnieżania chodnik jest mój ale jak na nim zaparkuję to mandat też jest mój 🤬

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!