Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Znęcali się nad zwierzętami. 131 szczurów w ciasnych klatkach

Piotrkowscy dzielnicowi ustalili mieszkanie, którego lokatorzy najprawdopodobniej odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami. Hodowali 131 szczurów zamkniętych w 13 ciasnych klatkach, bez możliwości swobodnego poruszania się i dostępu do wody. W świetle Ustawy o Ochronie Zwierząt za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi piotrkowskiej komendy odwiedzając rejony służbowe, rozmawiają z mieszkańcami o problemach pojawiających się w okolicy. Reagują na każde niepokojące ich zagrożenie i wnikliwie analizują uzyskane informacje. Mundurowi i tym razem wykazali czujność i dotarli do mieszkania we wschodniej części Piotrkowa Trybunalskiego, w którym najprawdopodobniej dochodziło do znęcania się nad zwierzętami. Powiadomili o podejrzeniach Dyrektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i Powiatowego Lekarza Weterynarii.

W miniony czwartek (24.05) funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres. Drzwi niewielkiego mieszkania otworzyła kobieta. Ich oczom ukazał się niecodzienny widok. W lokalu, składającym się z jednego pomieszczenia, na szafkach zobaczyli piętrowo ustawione ciasne klatki, a w nich szczury leżące jeden na drugim. Było ich tak dużo, że trudno je było zliczyć. Na podstawie oględzin funkcjonariusze ustalili, że w klatkach było 131 szczurów różnej płci. Jak się okazało zwierzęta nie były wypuszczane i nie miały stałego dostępu do wody.

Podejrzenia mundurowych o złym traktowaniu zwierząt potwierdziły się. Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do wszczęcia postępowania pod kątem przestępstwa określonego w Ustawie o Ochronie Zwierząt.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!