Wydarzenia

Zmiany w składzie Zarządu Powiatu oraz prezydium Rady Powiatu Piotrkowskiego

Radny Robert Pielużek z Woli Krzysztoporskiej został drugim wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Piotrkowskiego. Kandydaturę radnego zgłosiła grupa 14 radnych. Radny Pielużek w tajnym głosowaniu zdobył 18 głosów „za”, 1 „przeciw”, 2 radnych oddało nieważny głos. Ponadto radni przyjęli uchwałę, powołującą Stanisława Cubałę na etatowego członka Zarządu Powiatu. 

Kandydaturę Roberta Pielużka zgłosił wiceprzewodniczący Michał Szymański. – Radni powiatu piotrkowskiego podtrzymują tradycję współpracy dla dobra wspólnego, mając przekonanie, że efekty współpracy wszystkich organów statutowych Powiatu Piotrkowskiego, stanowią dbałość o dobro i spełnią oczekiwania mieszkańców – powiedział tuż przed głosowaniem radny Szymański. W tajnym głosowaniu 18 radnych poparło kandydaturę Roberta Pielużka, 1 osoba była przeciwna.

Ponadto radni zgodnie ze zmienionym regulaminem pracy starostwa przyjętym przez Zarząd Powiatu, odwołali Stanisława Cubałę z funkcji społecznego członka Zarządu Powiatu, a następnie powołali go na stanowisko etatowego członka Zarządu Powiatu Piotrkowskiego. Za powołaniem Stanisława Cubały głosowało 15 radnych, 3 było przeciwnych. Oddano także 2 głosy nieważne.

Na początku sesji, radni uczcili minutą ciszy zamordowanego Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska. Przyjęli także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej oraz budżecie powiatu. Radni pozytywnie zaopiniowali dwa projekty: pierwszy – przystąpienia i realizacji przez powiat piotrkowski projektu partnerskiego pn.: „PoCUŚ – Piotrkowskie Centrum Usług Środowiskowych”, współfinansowanego z Unii Europejskiej, oraz drugi polegający na przystąpieniu PCPR do projektu „W rodzinie siła”.

Ponadto Rada podjęła stanowisko w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie. Przypomnijmy, że w czwartek w Grabicy z hodowcami trzody chlewnej spotka się Minister Rolnictwa.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Walki
Walki
6 kwietnia, 2019 12:21

Jestem za poniższym komunikatem. Drogę od Piotrkowa do Bełchatowa powinno poprowadzić się po nowym śladzie. Uatrakcyjni to południowe tereny Piotrkowa oraz wschodnio-północne tereny Bełchatowa . Jestem za i będę za tym lobbował gdzie się tylko da. Będę też innych namawiał na to: I żaden inny malkontent nie przekona mnie. Inni też popierają ten pomysł. Jest bardzo ciekawy. Powinno zapomnieć się o drodz DK74 i poprowadzić S12 do Bełchatowa po nowym śladzie. W wyborach będę głosował za tymi którzy przychylą się do tego pomysłu. Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu… Czytaj więcej »

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!