Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zmiana organizacji ruchu na A1. Będą po 2 pasy w każdą stronę

Ruszyły prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na budowanym odcinku autostrady A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Południe.

Od godziny 6:00 w najbliższy poniedziałek – 30 listopada kierowcy jadący tym odcinkiem autostrady A1, będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (2+2). Dotychczas dwa pasy ruchu wyznaczone były tylko w kierunku południowym – do Katowic. W stronę Łodzi był jeden pas ruchu. Zmiana organizacji ruchu oznacza zwiększenie przepustowości tego odcinka i większy komfort podróżowania. Nową organizacją ruchu zostanie objętych ponad 12 z 15,8 km odcinka „A” węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Południe. (11 km od węzła Tuszyn do okolic Bąkowca i 1,1 km na odcinku między węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Południe – szczegóły na załączonej mapce).

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac koniecznych do wprowadzenia nowej  organizacji ruchu, w ciągu najbliższego weekendu nie będzie możliwości przejazdu autostradą z Piotrkowa Trybunalskiego do Łodzi. Objazd wyznaczono drogą krajową nr 12/91 przez Srock.

Oznacza to, że jadący od strony Katowic na węźle Piotrków Trybunalski Zachód będą musieli zjechać z autostrady A1 na drogę ekspresową S8 w kierunku Warszawy i na najbliższym węźle – Piotrków Trybunalski Północ skierować się n a DK12/91 w stronę Łodzi. Tędy dotrą do węzła Tuszyn, gdzie będą mogli kontynuować podróż autostradą A1 lub DK12/91, czyli tzw. starą trasą. Ruch w przeciwnym kierunku będzie się odbywał, jednak należy spodziewać się w tym czasie dodatkowych utrudnień i kilkunastominutowych zatrzymań ruchu.  

Drogowcy apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!