Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Zmiana organizacji ruchu – będą utrudnienia

23 kwietnia na przebudowywanym skrzyżowaniu Żelazna/Dmowskiego wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięta zostanie wschodnia jezdnia na wysokości skrzyżowania.

We wtorek rozpocznie się kolejny etap modernizacji skrzyżowania ulic Żelazna/Dmowskiego/Górnej/Armii Krajowej. Drogowcy rozkopią wschodnią jezdnię na odcinku od ulicy Górnej do Dmowskiego. – Będzie wiązało się to z koniecznością zamknięcia jej dla ruchu – zaznaczają magistraccy urzędnicy podkreślając, że skrzyżowanie będzie cały czas przejezdne. – Ruch pojazdów w obie strony przeniesiony zostanie na jezdnię zachodnią. – mówią decytdenci.

Przeniesiony zostanie także postój taxi na parking przy sklepie spożywczym Społem. – Umożliwiony będzie wyjazd z ul. Górnej w al. Armii Krajowej w kierunku Banku PEKAO S.A. po utwardzonej destruktem drodze tymczasowej wykonanej w miejscu byłego chodnika przylegającego do zatoki autobusowej – dodają urzędnicy.

Dojazd do osiedla Górna oraz do ul. Dmowskiego (od torów PKP do Armii Krajowej) odbywał się będzie przez ulicę Dzielną. Zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych, na którym w chwili obecnej dzieci przeprowadzane są przez jezdnię przez tzw. „stopka”. Tymczasowo przeniesiony zostanie również przystanek autobusowy znajdujący się przy skwerze na Armii Krajowej. Na czas prowadzonych prac „emzetki” będą zatrzymywać się przy sklepie Społem.

Zgodnie z harmonogramem taka organizacja ruchu ma obowiązywać do połowy lipca. – Po wykonaniu prac tego etapu, analogiczne roboty wykonamy na jezdni zachodniej i wówczas ruch przeniesiony zostanie na wschodnią nitkę – podsumowują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x