KulturaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Złoty Wątek” dla ucznia piotrkowskiej popularnej „krakówki”

Kolejny sukces Pawła Kisiela z piotrkowskiej „krakówki”. Tym razem zdobył nagrodę na XIV Międzynarodowym Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży „SILEZIANY 2023”.

Statuetka Silezjany

Uczeń 3 klasy Liceum Sztuk Plastycznych (ZSP 6) w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał Nagrodę I stopnia – „Złoty Wątek” na Międzynarodowym Konkursie – to kolejny powód do dumy dla szkoły. Wernisaż prac oraz wręczenie nagród odbyły się w Bytomiu.

„SILEZJANY – to projekt Aleksandry Herisz realizowany od 1995 roku w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Formuła tego projektu od samego początku miała na celu konfrontacje różnych postaw twórczych w tkaninie unikatowej” – napisali organizatorzy w katalogu, który został wydany z tej okazji.

– Paweł Kisiel otrzymał również imienną statuetkę „Złoty Wątek” upamiętniającą to wydarzenie. Każdej edycji towarzyszy nowy temat, obecnej XIV edycji tematem był „Kosmos i Mikołaj Kopernik”. Laureat wykonał pracę na bazie dwóch obrazów nieba namalowanych na kartonach, a następnie pociętych i przeplecionych, jeansu o zróżnicowanym walorze, barwnych nici i farb akrylowych – informuje Janusz Kucharski, nauczyciel Pawła Kisiela.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
31 października, 2023 00:51

W związku z powyższym artykułem-„Złoty Wątek” dla ucznia piotrkowskiej Odzieżówki-chciałbym DOBITNIE poinformować, iż nie jestem nauczycielem jakiejś „Odzieżówki” jak i mój uczeń Paweł Kisiel nie jest uczniem żadnej „Odzieżówki”! (sic!) Jestem nauczycielem zatrudnionym w Liceum Sztuk Plastycznych w ZSP nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim mieszczącym się na ul. Krakowskie Przedmieście 36. Paweł Kisiel jest uczniem Liceum Sztuk Plastycznych! Bardzo proszę najpierw douczyć się lub zasięgnąć informacji u źródła. Brak podstawowej wiedzy o kim i o czym się pisze wskazują na pańskie (delikatnie rzecz ujmując) „ubytki” w wykształceniu, „lekkie” podejście do wykonywanej pracy, ew. prowincjonalizm. Proszę o sprostowanie tych bzdur! Z… Czytaj więcej »

Farmaceutka
Farmaceutka
Reply to  Janusz
31 października, 2023 09:09

Oj chyba ktoś ma tu straszną przypadłość bólową pewnej części ciała… Proponuję maść. Chodziłam do tej szkoły kilka lat temu. To fantastyczna placówka, a i belfrzy byli cudowni. Od zawsze mówiło się o naszej szkole „odzieżówka”, tak jak na pobliski „tepees”, pomimo, że od lat nie ma w naszym mieście Technikum Przemysłu Szklarskiego – tak jak samego przemysłu szklarskiego (sic!). Podobnie jest z „Piomą” i „budowlanką”. Nie ma się co odcinać od korzeni. To historia naszego miasta – taka jest i tyle.

Janusz
Janusz
Reply to  Farmaceutka
1 listopada, 2023 22:06

Szanowna Pani,
dziękuję za troskę o moje zdrowie, diagnoza postawiona przez Panią jest na szczęście błędna. Mój organizm ma się bardzo dobrze. Maść oraz inne czopki proponuję pozostawić dla siebie.
Zgadzam się z Pani stwierdzeniem, że tzw. belfrzy byli cudowni i zapewniam,
iż obecnie nauczający również starają się co niemiara na takie określenie.
Jednocześnie proponuję odrobić zaległą pracę domową i poczytać trochę informacji, a tym bardziej zastosować w życiu wiedzę na temat kultury.

Z poważaniem,
Janusz Kucharski

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!