Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nagrody dla młodych projektantów z „Krakówki”

Grand Prix, zdobyte przez Pawła Kisiela i drugie miejsce dla Juli Trojanowskiej w Ogólnopolskim Konkursie Modowym im. Jagody Komorowskiej „Czarne na białym” to niewątpliwie powód do dumy dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6.

„Magia bursztynu w modzie” to temat tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Liceum Plastyczne w Gdańsku, który zainspirował dwoje uczniów ZSP nr 6. Młodzi projektanci podeszli do tematu bardzo indywidualnie i stworzyli niezwykle oryginalne projekty, które swoją formą i przesłaniem nawiązują do bursztynu. Ciekawe rysunki żurnalowe były tylko początkiem twórczego procesu, który swój finał znalazł w pięknie wykonanych kreacjach.

– Zarówno Julia, jak i Paweł, w swoich realizacjach zastosowali niekonwencjonalne tworzywa. Julia do swojej sukni wykonała nietypowy gorset z prawdziwej kory sosny nawiązując tym, do pochodzenia i historii bursztynu. Natomiast Paweł z plastikowych butelek i farby do szkła stworzył przepiękną bursztynową kompozycję, wylewającą się z sukni niczym z morskich fal – informują nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi.

Niesamowitą wyobraźnię, kreatywność i doskonałe wykonanie ubiorów doceniło Jury konkursu. Za suknię „Bursztynowa bryza” Paweł Kisiel otrzymał nagrodę Grand Prix a Julia Trojanowska, oryginalną realizacją „Bursztynowe drzewo” zdobyła II miejsce i jest to wielki sukces dla młodych projektantów.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, gdzie nagrodzone prace zaprezentowano w formie wystawy i pokazu mody. Niewątpliwie najbardziej znaczącym dla naszych uczniów wyróżnieniem będzie prezentacja nagrodzonych ubiorów na Gali Mody Polskiej w Poznaniu w listopadzie br.

4 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!