Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Złodziej sklepowy usłyszał 5 zarzutów kradzieży. Grozi mu 5 lat więzienia

5 zarzutów kradzieży usłyszał 22-latek, który na terenie piotrkowskich sklepów kradł różne artykuły. Wartość strat oszacowano na blisko 6 tysięcy złotych. Amator gier planszowych, kosmetyków i drogiego alkoholu został zatrzymany przez policjantów wydziału dochodzeniowo – śledczego. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo – śledczego piotrkowskiej jednostki policji pracowali nad wyjaśnieniem kradzieży sklepowych, do których dochodziło na terenie miasta w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Łączna suma strat sięgnęła 6 tysięcy złotych.

– Dokładna analiza każdego z tych zdarzeń i  zebrane dowody przekonały stróżów prawa, że za złodziejskim procederem stoi typowany przez nich 22-letni piotrkowianin. Policjanci ustalili, że już w listopadzie 2022 roku odwiedził jedną z placówek handlowych na terenie Piotrkowa, skąd ukradł kosmetyki, alkohol i zabawki. Przestępczą działalność kolejny raz ,,uruchomił” w styczniu 2023 roku, kiedy to kilkukrotnie grasował na terenie galerii handlowej kradnąc ze sklepowych półek gry planszowe. W tym samym miesiącu wybrał się także na ,,darmowe zakupy” do marketu spożywczego. Łupem złodzieja padły butelki drogiego alkoholu. Przestępczy proceder trwał do marca, kiedy to amator cudzego mienia ukradł kolejne wyroby alkoholowe. Piotrkowscy policjanci 24 marca 2023 roku zatrzymali sprawcę opisywanych przestępstw przeciwko mieniu w jego mieszkaniu – informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

22-latek usłyszał pięć zarzutów kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!