GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

„Zelowskie dzwonki” na rozpoczęcie koncertowego lata w Wolborzu

Takiego koncertu dawno w wolborskiej kolegiacie nie było. W ramach Koncertowego Lata wystąpił słynny zespół „Zelowskie dzwonki”.

Publiczność usłyszała kilkanaście utworów sakralnych, ale i kilka spoza muzyki kościelnej, .m.in. Hallelujah Leonarda Cohena czy motyw muzyczny z filmu „Piraci z Karaibów”. Zespołem dyrygowała Anna Kimmer, a w szczegóły koncertu wprowadziła wolborską publiczność Kinga Gryger. Artyści otrzymali owacje na stojąco. 

Zelowskie Dzwonki to jedyny w Polsce zespół grający muzykę na dzwonkach ręcznych. Mają ich blisko 70 sztuk. Grupa powstała w 1999 roku i działa przy parafii ewangelicko-reformowanej w Zelowie. Zespół przez blisko ćwierć wieku swojej działalności zdobył wiele nagród i wyróżnień. Koncertuje na terenie całego kraju i za granicą. 

Wolborskie spotkanie było również okazją by oficjalnie poinformować, że orkiestra dęta OSP Żarnowica Duża otrzymała od kardynała Kazimierza Nycza podziękowanie za pomoc w organizacji Święta Dziękczynienia w Parafii Opatrzności Bożej w Warszawie. Kapelmistrz orkiestry Gabriel Zaremba nie ukrywał, że bardzo ucieszyło go to wyróżnienie. Do gratulacji przyłączyli się burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin. Dodajmy, że podobny list z podziękowaniami od kardynała Nycza otrzymał Andrzej Jaros za wspieranie orkiestry dętej OSP Żarnowica Duża.

Kolejny koncert odbędzie się 28 lipca  o godz. 19.00. Zabrzmi muzyka sakralna od XVIII do XXI wieku. Wystąpią: uznany organista Marek Kudlicki oraz sopranistka Agnieszka- Gertner- Polak. Wstęp jak zawsze jest wolny.

Koncerty zostały dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego dzięki staraniom Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!