GminyWażne wiadomościWydarzenia

Zderzenie busa z pociągiem towarowym – AKTUALIZACJA

Bus zderzył się z pociągiem towarowym. Do kolizji doszło w piątek przed południem w miejscowości Glina pod Piotrkowem. Na szczęście z zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Uszkodzony jest jedynie pojazd dostawczy. Dokładny przebieg zdarzenia wyjaśni piotrkowska policja i Straż Ochrony Kolei.

– Około godziny 10.30 na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Glina na jednotorowym linii Piotrków Trybunalski – Bełchatów, obsługującym tylko ruch towarowy, kierowca samochodu wjechał pod pociąg PKP Cargo. Nikt nie został ranny. Natychmiast na miejsce skierowano służby. Przejazd był odpowiednio zabezpieczony znakiem STOP i krzyżem Św. Andrzeja. Zdarzenie nie wpłynęło na zmiany w kursowaniu pociągów pasażerskich. O godz. 13:00 przywrócono ruch składów towarowych – informuje Rafał Wilgusiak z zespoły prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

– Należy podkreślić, że 99% wypadków na przejazdach wynika z nieodpowiedzialności i karygodnego zachowania kierowców. Trzeba pamiętać, że zbliżając się do przejazdu należy ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność – upewnić się, że nie zbliża się pociąg – dodaje. – Najczęściej popełnianymi przez kierowców błędami jest lekceważenie zasady nie wjeżdżania na tory, jeśli nie ma możliwości zjazdu z przejazdu, jazda „na pamięć” – przeświadczenie, że „o tej porze nic nie jeździ”, omijanie slalomem zamkniętych zapór, ignorowanie znaku stop, wjeżdżanie pod opadające rogatki, zbyt szybka jazda. Takie zachowanie to zagrożenie życia kierowcy, jego pasażerów oraz pasażerów i obsługi pociągów – mówi Rafał Wilgusiak.

Kolejarze apelują do kierowców i pieszych o rozwagę. Apele są organizowane w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd – Szlaban na ryzyko! To różne w formie działania adresowane do wszystkich grup społecznych. Więcej na: www.bezpieczny-przejazd.pl

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!