Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zatrzymane dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów i mandaty za nadmierną prędkość – podsumowanie policyjnej akcji

Piotrkowscy policjanci prowadzili we wtorek (26.08) lokalne działania pn. „Prędkość”. Nie obyło się bez mandatów i zatrzymań dowodów rejestracyjnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki, na terenie miasta i powiatu przeprowadzali działania pn. „Prędkość”.

– Działania te mają szczególne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa na lokalnych drogach, bo jak wiadomo, to nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Podczas działań mundurowi skupiali również swoją czujność na zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych, a także na inne wykroczenia w ruchu drogowym. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Podczas akcji funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 37 osób i zastosowali 22 środki prawne, w tym 12 mandatów karnych oraz 10 pouczeń. Policjanci ujawnili 11 przekroczeń prędkości, z których 4 miały miejsce w rejonie przejść dla pieszych. Za brak aktualnych badań technicznych oraz zły stan techniczny pojazdu zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Stan trzeźwości kierowców sprawdzili 28 razy.

– Chociaż podczas działań funkcjonariusze nie odnotowali znacząco wysokich przekroczeń prędkości, to za nadmierną prędkość mandat otrzymał kierowca volkswagena. Mężczyzna w Rusocinach, gminie Grabica jechał z prędkością 77 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie otrzymał on mandat w wysokości 400 złotych oraz 3 punkty karne. Podobnie swoją jazdę z nadmierną prędkością zakończył kierowca fiata ducato, który w Piotrkowie, na ulicy Piłsudskiego w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 75 km/h. W tym przypadku, zgodnie z taryfikatorem mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 300 złotych oraz 4 punkty karne. – dodaje rzeczniczka policji.

Przypominamy!
przekroczenie prędkości do 10 km/h – 50 zł mandatu i 0 pkt karnych
przekroczenie prędkości o 11 – 15 km/h – 100 zł mandatu i 2 pkt karne
przekroczenie prędkości o 16 – 20 km/h – 200 zł mandatu i 2 pkt karne
przekroczenie prędkości o 21 – 25 km/h – 300 zł mandatu i 4 pkt karne
przekroczenie prędkości o 26 – 30 km/h – 400 zł mandatu i 4 pkt karne
przekroczenie prędkości o 31 – 40 km/h – 800 zł mandatu i 6 pkt karnych
przekroczenie prędkości o 41 – 50 km/h –1000 zł mandatu i 8 pkt karnych
przekroczenie prędkości o 51 – 60 km/h – 1500 zł mandatu i 10 pkt karnych
przekroczenie prędkości o 61 – 70 km/h – 2000 zł mandatu i 10 pkt karnych
przekroczenie prędkości od 71 km/h – 2500 zł mandatu i 10 pkt karnych

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!