Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zastępca komendanta miejskiego policji z Piotrkowa na podwójnym gazie. Będzie dyscyplinarka

Łódzka policja zatrzymała do kontroli mężczyznę, którego badanie alkotestem dało wynik niemal 0,4 promila alkoholu. Kierowcą okazał się I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie. Wobec funkcjonariusza, komendant wojewódzki wszczął już postępowanie dyscyplinarne a także postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia go ze służby.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę o 7:00. Z naszych informacji wynika, że kierowca do rutynowej kontroli został zatrzymany w okolicy Łodzi, czyli w okolicy swojego miejsca zamieszkania. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca w organizmie ma niemal 0,4 promila i do tego piastuje stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

O komentarz poprosiliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. W komunikacie czytamy:

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi zatrzymał do kontroli drogowej forda. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 49-letni mężczyzna. Badanie trzeźwości kierującego wykazało, że popełnił on wykroczenie polegające na kierowaniu pojazdem po spożyciu alkoholu. Miał on blisko 0,4 promila w organizmie.

W związku z faktem, iż kierującym okazał się funkcjonariusz piotrkowskiej komendy, jeszcze tego samego dnia Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi zawiesił go w czynnościach służbowych i wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Dzień później- 13 lipca – roku został zwolniony z uwagi na ważny interes służby. Rozkaz jest prawomocny – informuje kom. Aneta Sobieraj Rzecznik KWP w Łodzi.

Były już I zastępca komendanta policji w Piotrkowie sprawował tę funkcję od 26 lutego 2021. Swoją służbę w policji rozpoczął w 1994 roku. Zawsze związany był z policją garnizonu łódzkiego. Swoją drogę rozpoczął w ówczesnej Komendzie Rejonowej Policji Łódź Górna w służbie patrolowej. Następnie służbę pełnił na stanowisku dzielnicowego. Kolejne lata służby objął na stanowisku detektywa Wydziału Kryminalnego VIII Komisariatu Policji w Łodzi, kierownika referatu Wydziału Kryminalnego, gdzie po dwóch latach został naczelnikiem tego wydziału. Po siedmiu latach objął stanowisko Zastępcy Komendanta I Komisariatu Policji w Łodzi, a następnie objął stanowisko Komendanta III Komisariatu Policji w Łodzi. Od 26 lutego 2021 roku pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

2.6 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!