GminyWażne wiadomościWydarzenia

Zasadzą ponad 3,5 tys sadzonek drzew. Trwa Powiatowy Dzień Ziemi

Uczniowie szkoły w Bujnach, pracownicy Nadleśnictwa Piotrków, mieszkańcy powiatu a także starosta Piotr Wojtysiak i jego współpracownicy, sadzili w piątek las. Wszystko to w ramach Powiatowego Dnia Ziemi. Nowe sadzonki pojawiły się w Moszczenicy i Osadzie Leśnej w Kole.

– Światowy Dzień Ziemi postanowiliśmy uczcić zasadzeniem kawałka tego pięknego lasu. Jak wiemy w gospodarce leśnej, część drzew jest wycinana, dlatego dzisiaj chcemy wzmocnić te zielone płuca Powiatu Piotrkowskiego, sadząc ponad 3400 dębów w Nadleśnictwie Piotrków, a konkretnie na terenie Leśnictwa Proszenie. – powiedział starosta Piotr Wojtysiak. – Jestem bardzo zadowolony, że do naszej akcji dołączyło sporo mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej, są uczniowie z Technikum Leśnego w Bujnach mamy grupę „Leszy” która sprząta lasy, cieszę się, że są moi współpracownicy ze Starostwa Powiatowego, radni miejscy i powiatowi, oraz mieszkańcy którzy spontanicznie przyłączyli się do tej akcji. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Lasów Państwowych oraz Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, bez których wszystkie proekologiczne akcje organizowane przez powiat, nie mogły się odbyć. – powiedział starosta.

Przypomnijmy, że Powiat Piotrkowski był współorganizatorem akcji w której można było otrzymać darmową sadzonkę. – Sadzonki drzew można było wymienić za nakrętki. Za nami akcja w Moszczenicy, ale przed nami jeszcze Sulejów i Gorzkowice. Zachęcam do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji. Ratujmy naszą planetę, niech Ziemia Piotrkowska się zazieleni. – mówił Piotr Wojtysiak.

To drugie dziś sadzenie drzew. Wcześniej starosta wraz ze współpracownikami posadzili aleję lipową w Moszczenicy w okolicy tamtejszego kościoła.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!