GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Posadzili 2000 drzew – FOTORELACJA

Dzięki proekologicznej akcji „Posadź z nami drzewo”, którą w ramach Powiatowych Obchodów Światowego Dnia Ziemi powiat organizował razem z Nadleśnictwem Piotrków, urosną nowe dęby szypułkowe. W inicjatywie uczestniczyli także starosta Piotr Wojtysiak, wicestarosta Dariusz Magacz, pracownicy starostwa, społeczność szkoły w Bujnach oraz Grupa Leszy Wola Krzysztoporska. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa Piotrków, w tym Zastępcy Nadleśniczego Jarosława Staniaszka, Leśniczego z Leśnictwa Proszenie Rafała Filipczaka i Pawła Kowalskiego – opiekuna Osady Leśnej w Kole, gdzie na koniec wszyscy mogli odetchnąć w pięknych okolicznościach przyrody.

Starosta Piotr Wojtysiak tak skomentował środową akcję:

Jestem dumny z mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej, bo dzięki Wam w okolicach Osady Leśnej w Kole powstał mały powiatowy las. Razem posadziliśmy ok. 2000 dębów szypułkowych w ramach Powiatowych Obchodów Światowego Dnia Ziemi „Posadź z nami drzewo”. Powiat Piotrkowski zorganizował tę akcję razem z Nadleśnictwem Piotrków, dlatego też dziękuję jego władzom za wzorową współpracę i chęć krzewienia proekologicznych postaw, a leśniczemu z Leśnictwa Proszenie Rafałowi Filipczakowi za cenne wskazówki, jakie dawał dziś uczestnikom.

Z kolei na terenie Osady mieliśmy czas na odpoczynek oraz na solidną dawkę wiedzy przyrodniczej, jaką dostarczył nam niezastąpiony Paweł Kowalski opiekujący się Leśnym Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Grupie Leszy Wola Krzysztoporska, szkole powiatowej w Bujnach, pracownikom starostwa, a także wszystkim mieszkańcom bardzo dziękuję za przybycie – dziś każda para rąk była na wagę…lasu

– napisał starosta w mediach społecznościowych.
1.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polak mały
Polak mały
30 kwietnia, 2023 18:50

Ile drzew zostało ściętych na przestrzeni kilku lat …ośmiu wycina się ogromne ilości drzew … nadleśnictwo Piotrków droga na Barkowice…. klapki nosimy na nogach nie na oczach… Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na PiS?

Polak mały
Polak mały
30 kwietnia, 2023 18:54

Mamy drzewa ale w Chinach, gdybyście nawet 1000000 szt posadzili to nie zmieni to faktu, że wycinka drzew w lesie Wierzejskim to zbrodnia na przyrodzie

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!