GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Żarnowica ma nową salę!

Wyremontowane pomieszczenie – ogrzewane i klimatyzowane – mieści się w Domu Ludowym w Żarnowicy w gminie Wolbórz. Z lokalną społecznością spotkał się i pogratulował efektu prac Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Centrum Aktywizacji Społecznej, bo tak nazywa się wyremontowana sala spotkań, to kolejny etap remontu Domu Ludowego w Żarnowicy. Wcześniej wymieniono dach, a w przyszłym roku rozpocznie się modernizacja zaplecza kuchennego. W nowej sali spotkali się wszyscy zaangażowani w tę inwestycję: radny Łukasz Jagiełło, sołtyska Kamila Szost, członkinie lokalnego KGW i druhowie OSP Żarnowica. 

– Współpraca samorządu z Radą Sołecką, KGW i OSP daje dobre efekty. Dziś jesteśmy tego świadkami. Dzięki tej współpracy udało się wygospodarować środki z budżetu gminy i funduszu sołeckiego, a dodatkowo pomógł nam Urząd Marszałkowski w Łodzi przyznając na tę inwestycję 12.000,00 zł. Serdecznie gratuluje Wam, lokalnej społeczności i zapewniam, że nadal będziemy inwestować w ten obiekt. – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin wraz z burmistrzem i jego zastępcą Dymitrem Jędryką przekazali telewizor, który będzie teraz na wyposażeniu Centrum. W sali będą odbywały się spotkania KGW, OSP i inne aktywności lokalnej społeczności. Najbliższe spotkanie już 10 grudnia o 16:00, będą to warsztaty dekorowania świątecznych skarpet. 


0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!