GminyGrabicaKulturaNadchodzące wydarzeniaWażne wiadomościWydarzenia

Zapraszamy na dożynki gminy Grabica!

Na najbliższą niedzielę 27 sierpnia zaplanowano dożynki gminy Grabica. Gminne święto plonów odbędzie się na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Szydłowie. Początek o 13:00.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Grabica na coroczne dożynki. Miejsca nie zabraknie także dla gości z powiatu piotrkowskiego. Święto Plonów, to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów. Zakorzeniony jest w naszej kulturze od wieków. Święto rolników to zwieńczenie ciężkiej pracy na roli, ale także podziękowanie za tegoroczne zbiory – powiedział wójt Krzysztof Kuliński. – Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły, z kolei na boisku szkolnym, koła gospodyń wielkich przygotują najsmaczniejsze potrawy z naszego regionu – dodał wójt.

Dożynki rozpocznie tradycyjnie msza. Początek o 13:00 na boisku szkolnym. Na 14:00 zaplanowano ceremoniał dożynkowy. Godzinę później zaprezentują się zespoły lokalne. Od 16:00 publiczność rozbawiać będzie Kabaret KaŁaMaSz Ranczo „Ławeczka”. O 17:00 wystąpi zespół Zbóje a o 18:00 do 21:00 odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: