Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zapowiadane rok temu laboratorium do badań ASF w Piotrkowie nadal nie działa

W lipcu zeszłego roku posłowie partii rządzącej zapowiadali uruchomienie w Piotrkowie laboratorium do badań próbek na obecność ASF. Przypomnijmy, że powiat piotrkowski to jeden z największych w Polsce producentów trzody chlewnej.

W połowie lipca 2021 roku, szumnie zapowiadano uruchomienie w Piotrkowie laboratorium do badań próbek pod kątem obecności ASF. 12 lipca 2021 podczas spotkania z dziennikarzami, posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili: „Zapadła decyzja o tym, że laboratorium powstanie i to dokładnie za moimi plecami. Będzie to siedziba dawnych pomieszczeń weterynarii.” Tymczasem mija ponad rok, i do tej pory nie przebadano nawet jednej próbki.

Zapytaliśmy Krzysztofa Cieciórę wiceministra rolnictwa, o powody dla których laboratorium nie wykonuje badań w kierunku ASF.

– To są sprawy typowo urzędowe. Kwestia wydania pozwolenia na to, by prowadzić te badania. Spodziewam się, że niebawem to nastą[pi i uda się wreszcie zakończyć formalności, i laboratorium zostanie oddane do użytku. Myślę, że to tylko kwestia czasu. – powiedział wiceszef resortu rolnictwa.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!