Wydarzenia

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas wakacyjnej podróży

Wakacje sprzyjają podróżowaniu – co do tego nikt nie ma wątpliwości. I choć zapewne żaden rodzic nie zapomina o przewożeniu dziecka w foteliku samochodowym, to pytanie brzmi: czy faktycznie robi to właściwie? Czy tani fotelik zakupiony w hipermarkecie uratuje życie waszego dziecka? Czy warto oszczędzać na zdrowiu najmłodszego członka rodziny? Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi: NIE!

Pamiętaj, że foteliki, w których podróżują dzieci muszą być dostosowane do ich wagi i wzrostu. Najnowsze zalecenia dotyczące bezpieczeństwa mówią o tym, by do 4 roku życia dziecko podróżowało w foteliku tyłem do kierunku jazdy. W innym wypadku wakacyjna, beztroska podróż może skończyć się tragicznie.

Przekonała się o tym pewna rodzina z Wielkiej Brytanii. Holly Wagner wsiadła do samochodu wraz ze swoim partnerem i dwójką synów: 3-letnim wówczas Connorem i 11-miesięcznym Cameronem. Holly zapięła pasy bezpieczeństwa swoim dzieciom i ruszyła w drogę. Niestety podczas podróży nie zauważyła znaku stop i mimo ostrego hamowania doszło do wypadku. Najbardziej ucierpiał 11-miesięczny Cameron. Pasy przy silnym szarpnięciu podczas hamowania uszkodziły jego klatkę piersiową, po czym chłopiec został wyrzucony z auta przez przednią szybę. Stan Camerona był krytyczny. Lekarze byli zmuszeni poprosić matkę dziecka o zgodę na odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie. Cameron odszedł w rękach swojej mamy.

Tragedii można było uniknąć. Niestety klamra zapięcia pasów była umieszczona zbyt wysoko, a szelki były zbyt luźne. Nie to było jednak największym błędem. Okazało się, że fotelik był zapięty przodem do kierunku jazdy. Niemowlęta i małe dzieci, ze względu na dużą głowę, nie są w stanie zamortyzować siły uderzenia. By maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo podczas ewentualnej kolizji, dziecko powinno siedzieć tyłem do kierunku jazdy. W momencie uderzenia głowa dziecka odchyli się do tyłu, ku fotelikowi, a dziecko bezpiecznie w nim pozostanie.

Wszelkie informacje na temat bezpiecznego podróżowania z maluchem, uzyskają państwo w sklepie „Świat dziecka” w Piotrkowie przy ulicy Kostromskiej 48c. Tylko tutaj eksperci doradzą jaki fotelik będzie najlepszy dla państwa pociechy i jak bezpiecznie korzystać z takiego urządzenia.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!